PFPU

i

Autor: Polska Fundacja Przeciwdziałania Uzależnieniom

Koniec wakacji tuż tuż. Powrót do szkoły nie musi oznaczać stresu

2021-08-17 11:34

A pomóc w tym mają warsztaty organizowane przez Polską Fundację Przeciwdziałania Uzależnieniom w Szczecinie. Chcemy nadrobić czas nauki zdalnej i związanej z tym izolacji dzieci i młodzieży - mówi Agnieszka Zalewska, prezes fundacji.

Organizujemy warsztaty dla dwóch grup wiekowych. Do pierwszej zapraszamy osoby w wieku od 11 do 14 lat, natomiast do drugiej zapraszamy młodzież w wieku 15+. Akcja została stworzona ze względu na to, że okres pandemiczny pokazał w różnych statystykach, że dzieci mierzą się z ogromnym problemami związanymi z zamknięciem w domu, z niechęcią powrotu do szkoły, budowania nowych relacji, wyjścia i powrotu do ludzi. To wszystko wiąże się z ogromnym stresem u dzieci. 

Z powodu ograniczeń na zajęcia trzeba się wcześniej zapisać.

Aby to zrobić, należy wejść na stronę internetową Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom lub na stronę Instytutu Inteligencji Emocjonalnej, który jest częścią integralną całej fundacji. Na tych właśnie stronach znajdziemy specjalne zakładki, w których możemy zapisać się na zajęcia - dodaje Zalewska. 

Najbliższe warsztaty odbędą się w najbliższy czwartek o godzinie 16:30 w szczecińskiej Starej Rzeźni.

Szczecińscy seniorzy kolorowo, śpiewnie i tanecznie rozpoczęli Tydzień Inicjatyw Senioralnych