UM Szczecin

i

Autor: Materiały Prasowe Urzędu Miasta

Kolejna sesja Rady Miasta Szczecin odbędzie się zdalnie

2020-04-02 12:34

O takiej możliwości poinformował wczoraj (1.04) za pośrednictwem wideo czatu, Prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Dzisiaj tę informację potwierdził szczeciński magistrat.

Po wprowadzeniu nowych przepisów istnieje możliwość przeprowadzenia zdalnie obrad Rady Miasta. W związku z tym zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin odbędzie się w następny czwartek - 9 kwietnia o godzinie 10. Według zapowiedzi Prezydenta Krzystka podczas sesji poruszone mają zostać tematy związane z koronawirusem i walką z pandemią w Szczecinie. To miedzy innymi uchwała o zawieszeniu opłat za żłobki czy uchwała związana ze Strefą Płatnego Parkowania - dotycząca formalnego braku poboru opłat w poszczególnych strefach miasta. Ponadto poruszone zostaną tematy budżetowe i kwestia związana z opłatą targową. 

Czwartkowe (9.04) obrady Rady Miasta Szczecin po raz pierwszy odbędą się w formie internetowej. Prezydent nie wyklucza, że kolejne sesje w kwietniu czy maju będą miały podobny charakter. Ponadto, radni mogą także przeprowadzać komisje w tej formule.