Ekstaklasa

Kamil Grosicki drugi raz z rzędu najlepszym piłkarzem Ekstraklasy: "Jestem bardzo dumny"

2024-05-28 8:57

27 maja odbyła się gala wręczenia nagród Ekstraklasy za sezon 2023/24. Podczas ceremonii Kamil Grosicki został uhonorowany tytułami najlepszego pomocnika oraz piłkarza roku. "Turbo Grosik" wygłosił emocjonalne przemówienia, w których podsumował miniony sezon w wykonaniu Pogoni Szczecin.

Kamil Grosicki piłkarzem sezonu Ekstraklasy 

Kamil Grosicki w sezonie 2023/24 był niewątpliwie filarem Pogoni Szczecin i jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników na boiskach Ekstraklasy. "Turbo Grosik" zdobył 10 bramek i 13 asyst, co dało mu drugie miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej. Niestety dobra dyspozycja Grosickiego nie przełożyła się na wyniku Pogoni, która przegrała w finale Pucharu Polski z Wisłą Kraków i nie znalazła się na podium Ekstraklasy. Odbierając nagrodę za najlepszego pomocnika sezonu, Grosicki zaznaczył, że nie przyjechał na galę w dobrym humorze:

Na początku chciałbym bardzo pogratulować Jagiellonii Białystok tytułu mistrza Polski. Chciałbym też pogratulować medalistom Śląskowi Wrocław i Legii Warszawa, a także wszystkim, którzy zostali nominowani do nagród i odbiorą nagrody. Powiem szczerze, myślałem, że w tym roku przyjadę na Galę w lepszym humorze, ale piłka nożna cały czas uczy. Mam nadzieję, że ta nauka w przyszłości mi się odpłaci i przyjadę na Galę z drużyną, tak jak Jagiellonia czy inne zespoły, które tu przyjeżdżały. To jest moje marzenie i zrobię wszystko, żeby tak było - cytuje wypowiedź Kamila Grosickiego strona Pogoni Szczecin 

Kilkadziesiąt minut później Grosicki odebrał kolejną nagrodę, tym razem dla najlepszego piłkarza sezonu. Wyraźnie wzruszony zawodnik obiecał, że nie spocznie, dopóki nie zdobędzie trofeum z Pogonią:

Chciałbym też podziękować kibicom Pogoni Szczecin. Doskonale wiem, jak bardzo przeżywają ten sezon. Tak jak ja, cała drużyna i cały klub. Jak mówiłem, nie poddam się, dopóki nie przyjadę tutaj z drużyną. Nagrody indywidualne są piękne, ale zdobyć coś z drużyną to jest to, o czym każdy piłkarz marzy - powiedział Grosicki 

Rozdanie nagród Ekstraklasy 

Podczas wręczenie nagród Ekstraklasy uhonorowano piłkarzy i trenerów w kilku kategoriach. Poniżej znajdziecie pełną listę zwycięzców: 

  • Bramkarz Sezonu – Mateusz Kochalski, (Stal Mielec)

  • Obrońca Sezonu – Bartłomiej Wdowik (Jagiellonia Białystok)

  • Napastnik Sezonu – Erik Exposito (Śląsk Wrocław)

  • Trener Sezonu – Adrian Siemieniec (Jagiellonia Białystok)

  • Młodzieżowiec Sezonu PKO Banku Polskiego – Dominik Marczuk (Jagiellonia Białystok)

  • TurboKozak Sezonu CANAL+ Sport – Ariel Mosór

Kamil Grosicki załamany po finale Pucharu Polski

Turbo quiz o Kamilu Grosickim!

Pytanie 1 z 10
W barwach jakiego klubu zadebiutował w Ekstraklasie Kamil Grosicki?
Grosik