Jak zjeść kebaba

i

Autor: Dr. Kamińska-Radomska TikTok/Canva

Kulinaria

Jak zjeść kebaba jak arystokrata? Robiliście to źle całe życie!

2024-07-10 20:43

Dr. Irena Kamińska-Radomska prowadzi niezwykle popularny kanał na TikToku, gdzie pokazuje podstawowe zasady savoir-vivre oraz etykiety biznesowej. W swoich filmach pokazywała już m.in. jak poprawnie jeść lody oraz sushi. Teraz przyszła pora na ulubione danie Polaków, czyli kebaba!

Trenerka etykiety wyjaśnia, jak jeść kebaba 

Kebab to popularne danie, które Turkowie przywieźli do Europy w XX wieku. Początkowo kebab opanował Niemcy, aby w latach 90. dotrzeć również do Polski. My znamy to danie w wydaniu fast foodowym, zazwyczaj podawane w bułce lub naleśniku, aczkolwiek oryginalny kebab serwowany był na talerzu. Dr. Kamińska-Radomska zaprezentowała również tę wersję popularnego dania:

- Jeżeli kebab jest zaserwowany na talerzu, to nic trudniejszego! Należy wziąć nóż i widelec i sobie jeść małymi kęsami. Oczywiście, że małymi, bo wtedy możemy się delektować tym pysznym smakiem. Ale uwaga! Pod kebabem jest pieczywo lawasz. Mogę sobie odsunąć mięso, a pieczywa nie będę kroiła nożem, przeciez nie będę się nad tym pastwić. Tylko odrywam po kęsie i zjadam rękami - tłumaczy trenerka 

Dr. Kamińska-Radomska pokazała również, jak zjeść kebaba w wersji fast-foodowej, tym razem podanego w popularnej tortilli:

- Ja poradziłabym, żeby zdjąć to sreberko, zdjąć też ten papier i bierzemy kebab w "łapki". Jeżeli się będę częstowała takim kebabem i jadła w taki sposób to mam zjedzony makijaż. A jeśli ktoś ma piękne wąsy, to cóż po tej stylizacji? - tłumaczy dr. Kamińska-Radomska

Jak widzimy, trenerka zaleca opcję kebaba na talerzu. 

Internauci komentują kontrowersyjny film 

Porady dr. Kamińskiej-Radomskiej nie przeszły obojętnie wśród użytkowników TikToka. Do tej pory filmik obejrzało już prawie 200 tysięcy użytkowników! Nie brakuje tych, którzy uważają, że łączenie kebaba z etykietą biznesową jest bezcelowe:

  • W życiu. Kebab smakuje najlepiej jeżeli cały się uwalisz sosem
  • Kebab i perełki śmieszne zestawienie
  • Tak, ale to sreberko i papier czemuś służą. Po pierwsze, utrudniają oparzenie rąk gorącym plackiem. Po drugie, pozdrawiam jeść coś, co wypływa i wypada od dołu - zauważają użytkownicy 

Oczywiście nie zabrakło także pozytywnych komentarzy. To co jest pewne, to popularność twórczości dr. Kamińskiej-Radomskiej! Filmik pokazujący, jak poprawnie zjeść kebab, obejrzycie poniżej.