Kibice podczas meczu Pogoń Szczecin - Korona Kielce

Autor: Ita Kaczorowska

Dwa mecze Pogoni, jedno zwycięstwo. Męska drużyna w sparingu i damska w Lidze Mistrzów

2024-09-05 15:35

Środa była intensywnym dniem dla całej Pogoni Szczecin, nie tylko dla jednej z seniorskich drużyn. Swoje mecze rozgrywała zarówno męska jak i żeńska drużyna. Stawki były inne, ale zaangażowanie podobne.

Liga Mistrzyń ruszyła

Poprzedni sezon kobieca drużyna Pogoni Szczecin zakończyła z mistrzostwem. Pierwsze miejsce dało im awans do eliminacji Ligi Mistrzyń. Cel był prosty, sprowadzenie tych rozgrywek do Szczecina. Z tego też powodu całe ręce i nogi ruszyły na pokład statku płynącego do fazy grupowej prestiżowego turnieju. Wczorajszym przystankiem była ekipa ze Szwajcarii - Servette Genewa. Pierwszy historyczny wieczór w otoczce europejskiego pucharu okazał się jednak gorzką pigułką dla pań z żeńskiej ekipy Dumy Pomorza. Porażka 0:1 wyklucza nas z dalszej gry w eliminacyjnym turnieju. Nie był to jednak mecz przewagi jednego z zespołów. Początek faktycznie należał do szwajcarskiej drużyny. Momentami natomiast Pogoń zdecydowanie dominowała na boisku, ale nie mogła znaleźć drogi do bramki. Zwycięskie trafienie padło w 92' minucie. Gola na wagę awansu do kolejnej rundy strzeliła litwinka Rimante Jonusaite. Żeńska ekipa Pogoni zakończyła swoją europejską przygodę na fazie półfinału eliminacji.

Pogoń Szczecin - najlepsi kibice w Polsce!

Sparing okraszony gradem goli

Ostatni mecz ligowy męskiej ekipy Pogoni Szczecin przyniósł aż 8 bramek. Pojedynek ze Śląskiem obfitował w ogrom emocji, które zaserwowane zostały przez jedną i drugą drużynę. 5:3 to hokejowy wynik, który na boiskach najwyższych szczebli rozgrywkowych w Europie nie zdarza się często. Piłkarze jednak nie próżnują i w środę (5 września) rozegrali kolejny mecz, tym razem sparingowy, zorganizowany ze względu na reprezentacyjną przerwę i brak ligowej kolejki w weekend. Rywalem okazał się być zespół Sparty Węgorzewo z Zachodniopomorskiej okręgowej ligi A. Wynik nie pozostawiał złudzeń co do jakości jednej drużyny nad drugą. 19:0 to rezultat towarzyskiego spotkania. Mecz odbył się w formule 2 połowy po 35 minut każda. Choć przeciwna ekipa nie stanowiła dla Pogoni żadnego wyzwania, przed Pogonią ważne mecze w lidze. Potrzebna jest więc odpowiednia dyspozycja. Wrzesień przyniesie pojedynki z Cracovią i Legią, czyli ekipami z górnej części tabeli. Sparingi takie jak ze Spartą Węgorzewo mają więc za zadanie nieco rozluźnić zespół i przygotować go do zdobywania większej liczby bramek.