UM Szczecin

i

Autor: UM Szczecin

Duże zainteresowanie budową nowego przedszkola w Szczecinie. Powstanie nowoczesny obiekt

2021-03-17 14:14

Zakończył się przetarg na zaprojektowanie i budowę placówki przy ulicy Przygodnej w Szczecinie. Co ważne, wszystkie złożone oferty są o kilka milionów mniejsze od środków zabezpieczonych na ten cel.

Sześć firm złożyło swoje oferty w przetargu na zaprojektowanie i budowę przedszkola przy ul. Przygodnej w Szczecinie.

Planowany obiekt będzie posiadał dwie kondygnacje. Znajdzie się w nim winda oraz otwarte wewnętrzne atrium. Oddziały przedszkolne rozlokowane będą na 2 kondygnacjach: 7 na parterze, 7 na piętrze. Na parterze zlokalizowany będzie oddział klubu dziecięcego z wydzielonym osobnym wejściem. Wszystkie sale dla dzieci zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych, jak chociażby „magiczny dywan”, monitory interaktywne, a także inne zabawki.

W przedszkolu znajdzie się dodatkowo sala "doświadczenia świata” wyposażona w różnorodne urządzenia stymulujące rozwój zmysłów dzieci. Obiekt będzie posiadał pełne zaplecze kuchenno-socjalne, zaplecze socjalne personelu pomocniczego i ds.porządkowych (z częścią magazynowo-techniczną), salę wielofunkcyjną z teleskopowymi trybunami i z dedykowanym zapleczem, salę sportową, pomieszczenia administracyjne, zaplecze dla nauczycieli z salą konferencyjną.

Budynek będzie energooszczędny, m.in. poprzez zastosowanie instalacji grzewczej z wykorzystaniem paneli słonecznych, pompy ciepła czy też oświetlenia typu LED. Zainstalowany zostanie w nim rozbudowany system monitoringu oraz kontroli dostępu;

- W części zewnętrznej, znajdzie się boisko wielofunkcyjne o nawierzchni syntetycznej bezpiecznej; powstaną także place zabaw z bogatym wyposażeniem w urządzenia integracyjne, ścieżką sensoryczną i górką saneczkową. Przewidziano również ogród warzywno-kwiatowy jako przestrzeń Eko-edukacji najmłodszych. Wokół obiektu nasadzona zostanie zieleń w postaci drzew i krzewów różnych gatunków. Wybudowany zostanie także ogólnodostępny parking przeznaczony dla rodziców (z kontrolą dostępu) oraz plac gospodarczy z miejscami parkingowymi dla personelu i dostawców. - wylicza Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Miasta Szczecin do spraw inwestycji.

Inwestycja będzie realizowana w formule "zaprojektuj i wybuduj". Nadzór nad realizacją inwestycji sprawować będzie Biuro Inwestycji i Remontów Oświatowych Urzędu Miasta Szczecin. Na realizację inwestycji, przyszły wykonawca będzie miał czas do 15 lipca 2022 roku. Na realizację inwestycji zabezpieczono 37 mln zł brutto. Komisja przetargowa zajmie się analizą złożonych ofert.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy w Polsce już pora na zmianę władzy?
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 12.03.2021