sport

Anna Kurek to jedna z najpiękniejszych siatkarskich WAGs. Tak żyje u boku Bartosza Kurka!

2024-06-13 9:41

Już niedługo Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Jedną z czołowych postaci polskiej siatkówki jest zdecydowanie Bartosz Kurek. U jego boku wiernie trwa piękna Anna Kurek. Mało kto wie, że ma ona za sobą smutną historię. Jak na co dzień żyje Anna Kurek? Dlaczego zrezygnowała z uprawiania zawodowego sportu?

Anna Kurek jako Anna Grejman robiła karierę siatkarską

Mało kto wie, że obecna żona Bartosza Kurka, Anna Kurek kiedyś była siatkarką i to zawodniczką reprezentacji Polski!

Anna Kurek urodziła się 8 czerwca 1993 roku w Szczecinie. Trenowała na początku w UKS Osiemnastka Szczecin, aby później przejść do SMS PZPS Sosnowiec. Swoją karierę siatkarską na poziomie seniorów zaczynała w Pałacu Bydgoszcz, a później miała okazję grać w takich klubach jak:

  • Chemik Police
  • Impel Wrocław
  • Polski Cukier Muszynianka Muszyna
  • Karayollari Ankara.

Anna Kurek grała na pozycji przyjmującej. Udało się jej nawet przebić do reprezentacji Polski w siatkówce kobiet.

Wiele osób myśli, że Anna Kurek zrezygnowała ze sportu z powodu miłości. Jednak jak wcześniej ujawniła, chodziło o poważne problemy zdrowotne. Przez długi czas przebywała na rehabilitacji, a po powrocie do Polski okazało się podobnie.

- Sytuacja była idealna. Mieszkamy razem i gramy praktycznie w tym samym mieście. Natomiast projekt Szczecin okazał się niewypałem. Ja trenowałam w Policach. Było ze mną źle psychicznie. Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że to był najgorszy okres w moim życiu. Sprawy prywatne, na które nie miałam wpływu, zżerały mnie od środka. Do tego bardzo ciężko trenowałam. Cały dzień treningów, a noce przepłakane - opowiedziała Anna w swoim vlogu.

Bartosz Kurek o nowej reprezentacji siatkarzy: Będzie mi brakować Heynena

Anna Kurek prywatnie

Od września 2016 roku Anna Kurek jest w związku z Bartkiem Kurkiem, siatkarzem reprezentacji Polski.

- Z mojej strony na pewno była to miłość od pierwszego wejrzenia, a co do Ani, to już musicie ją pytać. Jestem ostrożnym facetem, jeśli chodzi o uczucia, ale tutaj od razu wiedziałem, że nie powinienem mieć żadnych obaw. Jesteśmy na takim etapie, że potrafimy oddzielić życie zawodowe od prywatnego - opowiedział Bartosz Kurek w książce "Ludzie ze złota".

W jednym z wywiadów Ania opowiedziała, jak poznała Bartka. Chciała iść bardzo na Męskie Granie i postanowiła odkupić od kogoś bilet. Sprzedającym okazał się Bartek.

Podczas ogromnego hejtu na Bartka w 2016 roku Anna wspierała swojego partnera. Dotyczyło to jego potencjalnej gry w Japonii, a później rezygnacji.

W 2018 roku Anna Kurek zaręczyła się z Bartkiem, a ślub wzięli w 2020 roku. Nie pochwalili się tym od razu w sieci, tylko dopiero po jakimś czasie. Oboje regularnie zaznaczają, że są dla siebie ogromnym wsparciem.

Od 2020 do 2024 roku para mieszkała w Japonii, gdzie Bartosz Kurek grał w Wolf Dogs Nagoya. Para postanowiła w 2024 roku wrócić do Polski i mistrz świata zagra w ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Ania w social mediach regularnie opowiada o swoim życiu. Postanowiła nawet tworzyć specjalne vlogi na Youtube.

A jak na co dzień żyje Anna Kurek? Musicie to zobaczyć!

QUIZ: Rozpoznasz polskich siatkarzy? Komplet punktów to obowiązek prawdziwego kibica!

Pytanie 1 z 20
Zaczynamy z wysokiego C. Siatkarz na zdjęciu to...
Bartosz Kurek