Radio Eska Wspiera Lokalne Miejscówki

i

Autor: Radio Eska

Wspieramy Szczecińskie Miejscówki: Radio Eska pomaga lokalnym biznesom! [AKCJA ESKI]

2020-12-03 14:14

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie. Wiele osób znalazło się w trudnej sytuacji. Tak jest między innymi z przedsiębiorcami, którzy musieli ograniczyć swoją działalność lub w ogóle zamknąć biznesy. Tym, którzy walczą ze skutkami pandemii chcemy pomóc. Historia lokalnej restauracji, kawiarni, piekarni czy szewca może pojawić się na antenie Radia Eska Szczecin na 96,9 FM. Sprawdźcie szczegóły.

Eska Szczecin startuje z akcją „Wspieramy Szczecińskie Miejscówki”. W jej ramach nasi dziennikarze odwiedzą właścicieli biznesów, którzy w związku z pandemią koronawirusa walczą o przetrwanie na rynku. Rozmowa emitowana będzie w serwisach informacyjnych Eska Szczecin News, a także na naszej stronie internetowej, szczecin.eska.pl.

O pomoc chcielibyśmy poprosić też Was, Czytelniczki i Czytelników oraz Słuchaczki i Słuchaczy Radia Eska. W końcu to Wy najlepiej wiecie, co dzieje się w Szczecinie i kto w tej chwili najbardziej potrzebuje naszej pomocy. Chodzi nam o miejsca, które odwiedzacie na co dzień. W których pijecie kawę, kupujecie ulubione słodycze czy miejsce, w którym Wasze ubrania dostają nowe życie. Może to być restauracja, kawiarnia, cukiernia, szewc, zakład krawiecki, księgarnia… Nie ma żadnych ograniczeń. Ważne, by był to lokalny biznes, który znalazł się w trudnej sytuacji. Chcemy pomóc mieszkańcom Szczecina i okolic.

ESKA XD EXTRA

Znacie miejsce, które z powodu pandemii musiało ograniczyć swoją działalność? A może jesteś właścicielem biznesu, który walczy o przetrwanie? Koniecznie daj nam znać! Na zgłoszenia czekamy pod adresem [email protected]. Tam możecie wysyłać nazwy lokali, które – Waszym zdaniem – powinny pojawić się na antenie Radia Eska Szczecin na 96,9 FM. Ważna informacja jest taka, że udział w akcji jest BEZPŁATNY.

PONIŻEJ MOŻECIE POSŁUCHAĆ MATERIAŁÓW, KTÓRE POJAWIŁY SIĘ JUŻ NA ANTENIE RADIA ESKA SZCZECIN:

Nasi reporterzy odwiedzili jeden z największych barów mlecznych w Szczecinie. To miejsce znają zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Z powodu obostrzeń właściciele Baru Turysta przechodzą kryzys. Mówi Mariusz Siwak - jeden z właścicieli.

Bar TURYSTA Szczecin:

Od ponad 50 lat Pasztecik Szczeciński raczy podniebienia mieszkańców Szczecina i regionu. Niestety pandemia koronawirusa znacznie wpłynęła na funkcjonowanie tej kultowej miejscówki. Jak to wygląda w praktyce powiedziała nam Bogumiła Polańska, właścicielka Pasztecika Szczecińskiego.

Najstarszy Pasztecik Szczeciński:

W Różanym Domku na prawym brzegu Szczecina, tradycja florystyczna jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Niestety pandemia ograniczyła możliwość spotykania się z klientami, przez co znacznie spadły obroty. Dzięki kwiatom sprawiamy ludziom uśmiech na twarzach - mówi właścicielka kwiaciarni, pani Katarzyna.

Kwiaciarnia "RÓŻANY DOMEK":

W centrum Szczecina znajduje się zakład rzemieślniczy „Majster Fach” . W tym właśnie miejscu, szczeciński szewc od 16 lat naprawia buty mieszkańców naszego miasta. Jednak w czasie pandemii koronawirusa, liczba klientów spadła o 50 procent - mówi Michał Michalski, właściciel zakładu:

Szewc "Majster Fach"

Na szczecińskim Niebuszewie od kilku lat działa kameralny sklepik z rękodziełem. Miejsce nosi nazwę "Catherine" od imienia pani Katarzyny, która sama tworzy wystawione na sprzedaż przedmioty, takie jak biżuteria, torby, świeczniki czy wieszaki.Z racji specyfiki branży, w sklepach z rękodziełem raczej nigdy nie ma tłoku. Ale w czasie pandemii obroty spadły tak bardzo, że pani Katarzyna nie ma pewności, czy w ogóle utrzyma się na powierzchni.

Sklep z rękodziełem "CATHERINE"

Prawie 5 lat temu Pani Krystyna poprosiła kibiców Portowców, żeby pomalowali jej kiosk w barwach ukochanego klubu. Od tego czasu wielu szczecinian chce mieć nawet zdjęcie na tle sklepiku. Niestety, od początku pandemii, Pani Krystyna ma niewielu klientów. To z kolei wiąże się z dużymi problemami finansowymi.

Pierwszy w Szczecinie kiosk w barwach Pogoni: