Tak ma wyglądać nowa, główna siedziba WSPR przy ul. Twardowskiego w Szczecinie

i

Autor: materiały prasowe Tak ma wyglądać nowa, główna siedziba WSPR przy ul. Twardowskiego w Szczecinie

Wkrótce ruszy budowa głównej siedziby wojewódzkiej stacji pogotowia w Szczecinie

2021-03-12 15:18

Dokumenty podpisane, wkrótce początek prac. W piątek 12 marca dyrektor szczecińskiego pogotowia Roman Pałka i członek zarządu firmy Mirbud Tomasz Sałata podpisali umowę na wykonanie robót. To oznacza, że projekt budowy głównej siedziby Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie przy ul. Twardowskiego wkracza w najważniejszy etap.

Od momentu złożenia podpisów na dokumentach w ciągu 7 dni wykonawca będzie musiał wejść na teren budowy i rozpocząć roboty. Ich zakres obejmuje rozbiórkę pozostałych na terenie obiektów oraz budowę nowej stacji pogotowia.

- Po wymianie terenu z Gminą Miasto Szczecin, na Lewobrzeżu powstaną dwie nowe placówki pogotowia: przy ul. Twardowskiego i przy ul. Duńskiej. W tej drugiej siedzibie prace zmierzają ku końcowi i niedługo nastąpi uroczyste otwarcie - powiedział zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz. 

Główna siedziba zachodniopomorskiego pogotowia będzie znajdować się między ul. Twardowskiego i ul. 26 Kwietnia. Obiekt powstanie na działce o łącznej powierzchni 17 tys. m2. 

Budowa skróci czas dojazdu do pacjenta. W nowych warunkach ambulans będzie od razu w pełni gotowy do akcji, a załoga działać będzie w pełnym reżimie sanitarnym – mówił dyrektor WSPR w Szczecinie Roman Pałka.

Miejsce budowy nowej, głównej siedziby WSPR przy ul. Twardowskiego w Szczecinie

i

Autor: materiały prasowe Miejsce budowy nowej, głównej siedziby WSPR przy ul. Twardowskiego w Szczecinie

Siedziba będzie składać się z dwóch budynków. W pierwszym powstaną pomieszczenia biurowe dla administracji, archiwum główne, serwerownia, pomieszczenia gospodarcze i magazyny, sale szkoleniowe oraz sala konferencyjna, a także Ośrodek Symulacji Medycznej. W drugim znajdą się m.in. pokoje ratowników medycznych oraz lekarzy, szatnia, pokój czuwania, pomieszczenia działu farmacji, garaże dla ambulansów, stanowiska do mycia i odkażania karetek, pomieszczenia na odpady medyczne, pomieszczenia do magazynowania i naprawy sprzętu medycznego oraz magazyny bielizny i odzieży. 

Całkowity koszt inwestycji to prawie 33 mln zł.

Wizualizacja nowej siedziby szczecińskiego pogotowia

i

Autor: materiały prasowe Wizualizacja nowej siedziby szczecińskiego pogotowia
Sonda
Czy polska służba zdrowia daje sobie radę z epidemią?
Alarmy bombowe w Złocieńcu