SKT

i

Autor: Denver

tenis

W Szczecinie wystartowała Amatorska Firmowa Liga Tenisowa - Fabryka Zieleni!

2024-02-04 13:52

W pierwszej edycji turnieju jest 7 drużyn składających się z 2 do 5 zawodników. W meczu musi zagrać przynajmniej dwóch. Rywalizacja w sezonie zasadniczym toczy się systemem „każdy z każdym”. Na koniec przewidziana jest faza play off, do której przystąpią najlepsze ekipy. Na każdy mecz będą się składały dwa pojedynki singlowe i jeden deblowy.

Szczecin to dobre miejsce na organizację takich rozgrywek. Mamy duży Międzynarodowy Turniej Tenisowy w Szczecinie, dyscyplina ma wielu sympatyków, a ogólnie dużo osób gra amatorsko w tenisa. W miniony piątek - w ramach ligi - rozegrano pierwsze mecze:

- Każdy taki amator może przyjść z kolegą z pracy i zagrać w turnieju. Chcemy wypromować tenis w Szczecinie, bo jest bliski mojemu sercu. Będziemy się spotykać co tydzień na kortach w SKT - mówi Marcin Matkowski współorganizator wydarzenia.

Zawodnicy są przygotowani na walkę:

- Podobno nasza drużyna ma dosyć niezłe szanse, ale to się dopiero okaże. Jak wiemy, kalkulację przedmeczowe często są złudne - dodaje Paweł Szarp z drużyny „Medyków”

Wielki finał ligi zaplanowano na 11 maja