zdrowie

Szpital "Zdroje" w Szczecinie prowadził dogoterapię dla dzieci. Wszystko dzięki pomocy fundacji

2024-01-04 14:32

Pacjenci Oddziału Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej szpitala „Zdroje” skorzystali z tzw. dogoterapii dzięki Fundacji PKO Banku Polskiego. - Ciężko opisać radość, z jaką dzieci i nastolatkowie uczestniczą w tych zajęciach - mówi dr Małgorzata Wyrębska-Rozpara, ordynator Oddziału Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej szpitala „Zdroje”

Dogoterapia w szpitalu "Zdroje" w Szczecinie

Szpital "Zdroje" w Szczecinie pochwalił się najnowszą współpracą z fundacją PKO Banku Polskiego. Oddział Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej zyskał dodatkowe zajęcia. A jak wpadnięto na ten pomysł?

- Troska o kondycję psychiczną dzieci i młodzieży jest mi, jako ojcu, szczególnie bliska, ale to też znak obecnych czasów. Zbieg kilku okoliczności pozwolił mi znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie i pomóc wesprzeć działania na rzecz wychowanków oddziału psychiatrii dziecięcej szpitala „Zdroje”. Bardzo się z tego cieszę - powiedział Tomasz Sulikowski, dyrektor 2 oddziału banku PKO BP w Szczecinie.

Dogoterapia i teatroterapia są ważnym i potrzebnym dopełnieniem tradycyjnych metod leczenia pacjentów z problemami psychicznymi. Leczone na oddziale dzieci i nastolatkowie są często doświadczeni traumatycznymi przeżyciami. Możliwość spędzenia wolnego czasu na zabawach ze specjalnie tresowanymi psami, czy na próbach do przedstawień teatralnych to dla nich solidny zastrzyk pozytywnej energii i tak ważna odskocznia od szpitalnej rzeczywistości. Młodzi podopieczni nie potrafią już sobie wyobrazić bez nich kolejnego tygodnia - stały się stałym punktem popołudniowych wydarzeń na oddziale

- Ciężko opisać radość, z jaką dzieci i nastolatkowie uczestniczą w tych zajęciach. Pacjenci z niecierpliwością na nie czekają, codziennie dopytują, kiedy będą kolejne. To fantastyczne dopełnienie ich wolnego czasu. Przedpołudniami dzieci mają sesje terapeutyczne, zajęcia w ramach szkoły szpitalnej, a popołudniami zwyczajnie się nudzą, a dzięki dogoterapii czy zajęciom z teatroterapii ten czas łatwiej i milej im mija - mówi dr Małgorzata Wyrębska-Rozpara, ordynator Oddziału Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej szpitala „Zdroje”

Pies tropił nożownika z Jaworzna