Kyokushin Challenge 2022

i

Autor: Paweł Czyżewski

Szczeciński Dom Sportu był bijącym sercem polskiego karate

2022-10-15 18:55

Za nami 12. edycja turnieju karate Kyokushin Challenge. Podczas wydarzenia nie zabrakło trzymających w napięciu pojedynków, ekscytujących pokazów i sportowych emocji na najwyższym poziomie, połączonych z rywalizacją fair play.

Przyjechało do nas ponad 300 zawodników z 22 klubów z całej Polski, z każdego zakątka naszego kraju. Stawiamy tu przede wszystkim na turniej dzieci i młodzieży, ale są też dorośli. Oni mają dać pokaz karate, aby ci młodsi karatecy zobaczyli jak wygląda ten najwyższy poziom, do którego powinni dążyć poprzez swoją codzienną pracę. Mamy też specjalną kategorię dla tych najmniejszych dzieciaczków i szczerze mówiąc to moja ulubiona konkurencja. Zobaczyć tę zaciętość, chęć rywalizacji i zwycięstwa w ich oczach jest czymś niesamowitym. To trzeba zobaczyć i przeżyć - mówi Radosław Ambroziak, ze Szczecińskiego Klubu Sportowego Husaria, organizator turnieju. 

Wydarzenie na stałe wpisało się już w kalendarz sportowych imprez w Szczecinie, więc w hali SDS-u pojawił się także dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta w Szczecinie, Krzysztof Kupis. 

Bardzo zależy nam, żeby sport w Szczecinie - zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży - cały czas się rozwijał, więc mimo trudnych czasów, robimy co w naszej mocy, żeby nie zmniejszać nakładów na tę właśnie dziedzinę. Możemy być dumni z tego, jak wygląda poziom karate w Szczecinie zarówno jako sportu, ale także pod kątem organizowanych imprez - mówił Kupis. 

Organizatorzy turnieju zapewniają, że w przyszłym roku w Szczecinie odbędzie się 13. edycja turnieju Kyokushin Challenge.