Autor: Radosław Ambroziak

SPORT

Szczecińscy Husarze Mistrzami Europy Kyokushin Karate​

2023-05-09 12:34

Zawodnicy Szczecińskiego Klubu Sportowego Husaria wywalczyli w kategorii kumite aż 2 złote i 1 brązowy medal. Turniej odbył się w Barcelonie. W Mistrzostwach udział wzięło 491 zawodników z 23 krajów, co powodowało, że o medal było niezwykle trudno.

Aleksander Ambroziak w drodze do tytułu Mistrza Europy pokonał w pięknym stylu zawodników ze Szwecji, Turcji, Kazachstanu i Ukrainy. Natomiast Mistrzyni Europy, Wiktoria Wiergowska, dominowała nad zawodniczkami z Niemiec, Holandii i Hiszpanii.

Marcin Świątek wywalczył brązowy medal, w drodze po który pokonał przed czasem zawodnika z Holandii, natomiast zmuszony został uznać wyższość swojego kolegi z reprezentacji Olafa Szemplińskiego, któremu uległ dopiero w dogrywce, po bardzo wyrównanym pojedynku.

Zwycięstwa "Husarzy" podczas Mistrzostw Europy są dobrym prognostykiem przed Mistrzostwami Świata, które w listopadzie odbędą się w Japonii. Gratulujemy!

Młoda para wyleciała w powietrze! Przerażający wypadek na przejściu dla pieszych w Ciechanowie [WIDEO]