- Z reguły studenci, którzy studiują, np. logistykę już interesują się się firmami działającymi w branży logistycznej i mogą sobie dokładnie określić przedsiębiorstwa, w których chcą pracować, więc w jest tu obopólna korzyść. Studenci mogą zdobyć pracę już w trakcie studiów lub zaraz po ich zakończeniu, natomiast pracodawcy mogą liczyć na to, że do ich firm przyjdą dobrze wykwalifikowani pracownicy - tłumaczy Karolina Płotnicka-Błach z Akademickiego Biura Karier Uniwersytetu Szczecińskiego.
Polecany artykuł:
Podczas giełdy odbędą się warsztaty, zajęcia w grupach czy spotkania z ekspertami.
- Jedno ze spotkań poprowadzi nasz doradca zawodowy, który opowie o tym jak przygotować list motywacyjny, jak napisać CV, jak odpowiedni przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Będą też porady dla studentów, którzy chcą otworzyć własną działalność gospodarczą. Dwa spotkania poświęcimy na rozmowy i porady n temat tego, jak otworzyć własną działalność, jak otrzymać środki i dofinansowania na jej prowadzenie - dodaje Płotnicka-Błach.
Polecany artykuł:
Wszystkie wydarzenia potrwają od 15 do 19 listopada. Szczegóły, harmonogram zajęć oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Giełdy Pracy Akademickiego Biura Karier Uniwersyteckiego Szczecińskiego.