sklep

i

Autor: Pixabay

handel

Sklepy otwarte w Wielkanoc 2023. Tak pracuje Biedronka, Kaufland, Żabka i Stokrotka

2023-04-09 16:49

Wielkanoc 2023 nieubłaganie się zbliża. Jak to bywa, czasami się zdarza, że przez zamieszanie zapomnimy jakieś ważnego produktu, jak majonez do sałatki. Wtedy szukamy, czy jakiś sklep jest otwarty. Jak będą pracowały placówki handlowe w Święta Wielkanocne 2023? Sprawdź godziny i daty otwarcia

Wielkanoc 2023. W te dni wypadają święta

Wielkanoc w 2023 roku rozpoczyna się od 9 kwietnia (Wielka Niedziela). Tzw. Lany Poniedziałek wypada 10 kwietnia. To święto ruchome, które wyznacza się w pierwszą niedzielę po wiosennej pełni księżyca, dlatego ona różnie wypada

Praca sklepów w Wielki Czwartek i Wielki Piątek

Są to normalne dni pracy, nie ma wtedy wolnego. W związku z tym, że te dni występują przed Wielkanocą, wiele z nich może wydłużyć swoje godziny pracy. Należy patrzeć na oficjalne komunikaty w sklepach. Mogą one znajdować się przy kasach lub na drzwiach wejściowych.

Sieć Kaufland zapowiedziała, że niektóre z ich marketów wydłużą w te dni swoje godziny pracy. Szczegóły zostaną wywieszone w sklepach.

Godziny otwarcia sklepów w Wielką Sobotę

Wielka Sobota w 2023 roku wypada 8 kwietnia. Tego dnia sklepy pracują tylko do godziny 14, później obowiązuje zakaz handlu. Warto patrzeć na komunikaty, które wywieszone są w sklepie. Niektóre markety mogą szybciej skończyć pracę!

Czy w Niedzielę Wielkanocną będą otwarte sklepy?

W Niedzielę Wielkanocną większe sklepy będą zamknięte, takie jak:

  • Biedronka,
  • Kaufland,
  • Lidl,
  • Netto,
  • Stokrotka,
  • Auchan,
  • Dino,
  • Netto.

Otwarte będą placówki, w których za ladą stanie właściciel, czyli zazwyczaj mniejsze sklepy osiedlowe. Czynne mogą być wybrane sklepy Żabka oraz Carrefour Express. W tym przypadku trzeba sprawdzić na stronie internetowej danego sklepu lub oczekiwać oficjalnego komunikatu od danego franczyzobiorcy. Może być tak, że jedna Żabka w te dni nie będzie pracowała, w np. znajdująca się ulice obok otworzy swoje drzwi na kilka godzin.

Czy Żabka będzie otwarta w Wielkanoc 2023?

Zarówno w Wielki Czwartek i Wielki Piątek Żabka będzie pracowała standardowo od 6 do 23. W Wielką Sobotę po godzinie 14 występuje zakaz handlu, jednak decyzję o otwarciu sklepu po tej godzinie zadecyduje określony franczyzobiorca. Informacje będą dostępne w poszczególnych sklepach, w aplikacji Żappka i na stronie internetowej. Uwaga! W niektórych sklepach może być dozwolona płatność tylko kartą płatniczą.

Takie same zasady dotyczą także Wielkiej Niedzieli oraz Poniedziałku Wielkanocnego.