tesla

i

Autor: AA/ABACA/Abaca/East News

świat

Pożar w fabryce Tesli pod Berlinem? Wielka ewakuacja pracowników! Co już wiadomo?

2024-03-05 10:40

Fabryka Tesli pod Berlinem w Grünheide jest popularnym miejscem zatrudnienia wśród Polaków. Jak się okazuje, Elon Musk może mieć spore problemy. Jak donoszą niemieckie media, w fabryce Tesli pod Berlinem doszło do wstrzymania prac z powodu pożaru oraz braku prądu.

Wstrzymano pracę w Tesli pod Berlinem. Sabotaż?

O wstrzymaniu prac w Tesli pod Berlinem poinformował m.in. Der Spiegel. Według niemieckich mediów o godzinie 5, we wtorek 5 marca 2024 roku nagle wstrzymano prace w fabryce Tesli w Grünheide.

- Z powodu przerwy w dostawie prądu produkcja w fabryce Tesli w Grünheide została wstrzymana - poinformowała rzeczniczka spółki.

Wcześniej pożar linii energetycznej spowodował w pobliżu poważną przerwę w dostawie prądu. Jak jednak donoszą media, we wczesnych godzinach niedaleko podstacji Steinfurt doszło do pożaru. Służby ratunkowe miały odkryć namiot aktywistów niedaleko płonącego transformatora. Na razie służby nie potwierdzają informacji, tylko "prowadzą dochodzenie".

Według służb bezpośrednim winowajcą pożaru niedaleko ma być ogień na okolicznych polach, który spowodował awarię i przerwy w dostawie prądu. Mieszkańcy donosili niemieckim mediom, że słyszeli huk i wielkie kłęby dymu.

Co ciekawe, Der Spiegel wskazuje, że niedaleko fabryki Tesli w Berlinie protestowali aktywiści. Problemem jest chęć rozbudowy fabryki przez Elona Muska, co doprowadzi do kolejnej wycinki drzew.

Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata. Co sam mówi o swoich sukcesach i biznesie?