Remont

Powstaje kładka nad ul. Struga. Pierwsze podpory już stoją

2024-09-18 10:51

Jedna z wjazdowych ulic do Szczecina doczeka się kładki pieszo-rowerowej. Dwujezdniowa i dwupasmowa trasa posiada obecnie jedynie kilka przejść między brzegami, teraz powstaje spore usprawnienie dla mieszkańców regionu. Pierwsze podpory już stoją.

Powstaje kładka na ul. Struga

Jedna z ważnych wjazdowych ulic do Szczecina otrzyma dużą, nowoczesną kładkę pieszo-rowerową. To istotna inwestycja dla mieszkańców regionu osiedla Słonecznego. Obecnie dwujezdniową drogę można przekroczyć w dwóch miejscach, ale są one od siebie znacząco oddalone, a ponadto stanowią również przejazd dla pojazdów. Już niedługo piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z wyznaczonej dla siebie trasy, która posłuży do przemieszczania się w tym istotnym z handlowego punktu widzenia obszarze. Kładka stanie pomiędzy ul. Iwaszkiewicza a Outlet Parkiem.

Pierwsze prace przygotowawcze ruszyły ok. półtora miesiąca temu. Po tym okresie już stoją duże, betonowe podpory, które będą stanowiły element podtrzymujący konstrukcję. To istotnie bardzo dobry czas realizacji założonych zadań, widać że praca szybko postępuje. Ponadto wykonywane są kolejne podkopy pod fundamenty kładki, następnie tworzone jest zbrojenie i betonowanie podpór. Konstrukcja, mimo braku całego szkieletu już teraz robi wrażenie pokazując tym samym, że może stanowić solidne usprawnienie w okolicznym ruchu.

Z czego budować dom? Szkoła Budowania

Znacząca inwestycja dla mieszkańców Szczecina

Długa na ponad 35 metrów, szeroka na 4 metry. Kładka pomalowana będzie w kolorach marki miasta Floating Garden 2050, która od lat stanowi tożsamość Szczecina malując go w niebiesko-zielonych odcieniach. Nie inaczej będzie w przypadku nowej inwestycji na ul. Struga. Inwestorzy w ramach prac projektowych zamierzają podjąć się prac polegających na pełnym skonfigurowaniu kładki i wpasowaniu ją w miejską przestrzeń. Z tego też powodu przebudowywane będą chodniki i jezdnie wokół inwestycji, przygotowane oświetlenie oraz podłączona kanalizacja. Wykorzystana zostanie okoliczna zieleń w celu jej zagospodarowania. Kładka nie będzie kolidować ani z krajobrazem, ani z innymi obiektami przestrzeni.

Termin wykonania prac to 17 miesięcy od momentu podpisania umowy, a więc jeszcze ponad rok. Realizacją zajmuje się firma PORR S.A., a koszt prac to ponad 7,6 mln zł brutto. Inwestycja jest realizowana w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Oto najwyższe budowle w województwie zachodniopomorskim:

Znane miejsca w Szczecinie. Czy rozpoznasz je wszystkie?
Pytanie 1 z 7
Czy rozpoznasz ten Park?
Park Kasprowicza