Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie

i

Autor: Politechnika Morska Szczecin

muzyka

Powalczą z najlepszymi o najważniejsze muzyczne wyróżnienie

2023-03-29 15:09

Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie ​otrzymał nominację do "Fryderyków". Zespół w listopadzie ubiegłego roku wydał płytę "The Sound of the sea" i to właśnie dzięki niej mają szansę na zwycięstwo w kategorii "Album roku-Muzyka Chóralna".

Płyta Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie wyróżniona

Chór działa w naszym mieście od 20 lat. Choć na swoim koncie zespół ma już kilka płyt i międzynarodowe sukcesy, to właśnie wydany w listopadzie album "The Sound of the sea" ma szansę na Fryderyka.

- To dla nas niezwykłe wyróżnienie. Tym bardziej, że wiemy, że jesteśmy pierwszym chórem ze Szczecina, który w ogóle taką nominację dostał. Myślę, że Akademia Fonograficzna doceniła naszą technikę wokalną, wykonanie czy interpretację, ale też tę spójność tematyczną. Chórzyści są przeszczęśliwi, bo pracowaliśmy praktycznie rok, żeby tę płytę nagrać. Nie ma na niej dwóch podobnych utworów. One są też pisane do różnych tekstów, często autorskich, ale też są utwory pisane do poezji na przykład Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i to jest sonet "Morze i deszcz na morzu"  - wyjaśnia Sylwia Fabiańczyk-Makuch, dyrygentka chóru.

Chór nie zwalnia tempa

Jakiś czas temu chór w ramach projektu "Wspólne brzmienia" podjął współpracę z Organkiem. Koncerty okazały się sukcesem, dlatego trasa będzie kontynuowana w całej Polsce. W sierpniu efekty tej współpracy będziecie mogli znowu usłyszeć w Teatrze Letnim w Szczecinie.

Tegoroczna gala "Fryderyków" odbędzie się 22 kwietnia w Arenie Gliwice. My oczywiście gratulujemy nominacji i mocno trzymamy kciuki!