Krokusy

i

Autor: PAP/Marcin Bielecki

POGODA

Pogoda na ostatni weekend marca w Szczecinie. Czeka nas spore pogodowe zamieszanie!

2023-03-24 11:30

Pierwszy dzień wiosny to oznaka, że zbliża się upragnione ciepło oraz kwitnięcie pięknych kwiatów, jakimi są krokusy. Jednak czy w najbliższy weekend w Szczecinie i województwie zachodniopomorskim będzie można je podziwiać? Rozmawialiśmy z Patrykiem Chamerskim – Łowcą Burz.

Pogoda na sobotę, 25 marca w Szczecinie i regionie

- Szykujmy parasole! Sobota będzie deszczowa, a nawet i burzowa. Lokalnie z nieba poleci także grad. W całym województwie ujrzymy temperatury na poziomie 9-11°C. Podczas lokalnych burz prędkości wiatru mogą sięgnąć 70km/h. Na ogół wiatr umiarkowany zachodni i południowo zachodni. Noc nie będzie lepsza. Ponownie w całym regionie można spodziewać się opadów deszczu. Lokalnie zagrzmi, choć tutaj szanse są minimalne. Od 6°C na wschodzie do 8°C na zachodzie. Wiatr umiarkowany zachodni i północno zachodni.

Pogoda na niedzielę, 26 marca w Szczecinie i regionie

- W niedzielę przelotne opady mogą pojawiać się w regionie do godzin po południowych. Później prawdopodobnie zaczną zanikać. Od 7°C w powiecie sławieńskim do 9-10°C w okolicach Szczecina. Wiatr umiarkowany zachodni. Kolejne dni prawdopodobnie będą zimne, a z nieba może spaść śnieg.