Politechnika Morska

i

Autor: GERARD/REPORTER

Uczelnie

Nowy budynek Politechniki Morskiej powstanie przy Wałach Chrobrego w Szczecinie! To ważne centrum szkoleniowe

2024-06-11 15:59

Na tyłach głównego budynku Politechniki Morskiej powstanie nowe centrum symulatorów promów i offshore. Nowa inwestycja niesie ze sobą przebudowę istniejącego już budynku Laboratoriów Siłowni Okrętowych. Jak będzie wyglądała nowa zabudowa uczelni?

Politechnika Morska rozbudowuje główny budynek

Nazwa projektu to "Budowa Centrum Symulatorów promów i OFFSHORE w ramach rozbudowy i przebudowy budynku głównego Politechniki Morskiej w Szczecinie przy ul. Wały Chrobrego 1-2". Centrum powstanie od strony ul. Jarowita, na tyłach głównego gmachu uczelni. W tym miejscu znajduje się wiele obiektów, na które szczególnie trzeba uważać podczas różnego rodzaju prac architektonicznych czy budowlanych. W sąsiedztwie Politechniki Morskiej mieści się np. Teatr Współczesny. Z tego też powodu wszelkie prace muszą być prowadzone pod kontrolą i we współpracy z konserwatorem zabytków. Plany przebudowy obejmują istniejący już budynek Laboratorium Siłowni Okrętowych oraz sali gimnastycznej. Uczelnia zapewnia, że całość ma tworzyć spójną zabudowę i nie będzie zakłócać obrazu okolicznej architektury.

D. WIECZOREK: TRZEBA ŁĄCZYĆ UCZELNIE, ŻEBY BYŁY LEPSZE

Miejsce do szkolenia studentów

3-kondygnacyjny budynek posiadać będzie powierzchnię użytkową rzędu ok. 600 metrów kwadratowych i pomieści nowoczesne symulatory czy laboratoria nawigacyjne. Studenci kierunków morskich będą mogli szkolić się z zakresu nawigacji, sterowania statkiem czy dynamicznego pozycjonowania okrętów. Centrum służyć będzie również profesjonalnym marynarzom, którzy chcą zwiększyć swoje kompetencje zawodowe oraz zdobywać nowe uprawnienia. Zgodnie z planem budynek przy ul. Jarowita powstanie do końca roku 2024, a następnym etapem będzie połączenie go z budynkiem głównym oraz prace wykończeniowe i instalacja wyposażenia.