pomorze zachodnie

Nietypowa i przepiękna atrakcja w Zachodniopomorskiem. W słońcu i w deszczu kolorowe parasolki wyglądają zjawiskowo [ZDJĘCIA]

2024-06-13 12:57

Połczyn-Zdrój to niewielka miejscowość położona w województwie zachodniopomorskim. Mieszka tam około 8000 osób. Znajduje się tam nietypowa atrakcja, nazywana magiczną ulicą lub kolorową alejką. Zobaczcie to piękne miejsce w przygotowanej galerii przez Wojciecha Jakubiaka.

Połczyn-Zdrój i ulica parasolek to wyjątkowa atrakcja Pomorza Zachodniego

Połczyn-Zdrój jest niewielkim miasteczkiem w województwie zachodniopomorskim. Choć mieści się w powiecie świdwińskim, wiele osób często "podjeżdża" do pobliskiego Szczecinka.

Jedną z najważniejszych atrakcji Połczyna-Zdroju jest niewątpliwie parasolkowa aleja/ulica. Pojawia się ona na deptaku przy ulicy Grunwaldzkiej, gdy tylko zrobi się ciepło. Sam pomysł na instalację zapoczątkowano ponad 10 lat temu i każdego roku gmina układa z nich inny wzór. Tak możemy podziwiać parasolkową ulicę w Połczynie-Zdroju składającą się zawsze z ponad 500 parasolek.

Co ważne, wzór instalacji wybrali internauci w głosowaniu. W tym roku to piękna mozaika.

Połczyn-Zdrój to też wyjątkowe miasteczko z innego powodu - to ważny ośrodek turystyczny na Pojezierzu Drawskim słynący z leczenia schorzeń reumatycznych czy niepłodności.

Międzyzdroje zachwycają o każdej porze roku

Zobacz w galerii zdjęć, jak piękna jest parasolkowa alejka w Połczynie-Zdroju

Autorem tych wyjątkowych zdjęć jest Wojciech Jakubiak. Jak sam opowiada, na co dzień jest spawaczem, ale od jakiegoś czasu zaczął bawić się fotografią, szczególnie związaną z dronem. Można wesprzeć pana Wojtka, stawiając jemu symboliczną kawkę.

Quiz. Czy rozpoznasz zachodniopomorskie miasto po zdjęciu? Test tylko dla spostrzegawczych!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Taki wyjątkowy pomnik znajduje się w...
Pomnik Paprykarza Szczecińskiego