
Jasne Błonia i Park Kasprowicza
Źródło: Kapitel, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Jezioro Szmaragdowe (2021 r.)
W tym miejscu można poczuć się jak w górach. Jezioro Szmaragdowe położone jest w charakterystycznym, lekko górzystym terenie. Wzniesienia wokół turkusowego akwenu potrafią zmęczyć, ale rekompensatą za wysiłek są widoki panoramy Szczecina.
Źródło: Kapitel, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Brama Królewska (2021 r.)
Tuż obok Placu Solidarności, Centrum Dialogu Przełomy, Filharmonii i Zamku Książąt Pomorskich mieści się charakterystyczna Brama Królewska. W jej wnętrzu czeka na odwiedzających niemała niespodzianka - pijalnia czekolady. Zabytkowa brama umiejscowiona jest przy Alei Kwiatowej - miejscu, które jest znane z wielu okresowych jarmarków i wydarzeń.
Źródło: Szczecinolog, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Centrum Dialogu Przełomy (2024 r.)
Pod Placem Solidarności mieści się wyjątkowe muzeum, które przeniesie turystów do czasów PRLu w Polsce. Zobaczymy tam chociażby powojenne dzieje Polski, okres stanu wojennego lub przeniesiemy się do rzeczywistości lat 80. To edukacyjna podróż w przeszłość.
Źródło: Kapitel, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza (2021 r.)
Będąca ikoną nowoczesnej architektura Filharmonia jest położona w sąsiedztwie Placu Solidarności. Budynek został doceniony nagrodami, jego konstrukcja przypomina wyglądem górę lodową. W środku natomiast zachwyca akustyką.
Źródło: Kapitel, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Jasne Błonia i Park Kasprowicza (2022 r.)
Niektórzy mogą skojarzyć Jasne Błonia i mieszczący się nieopodal Park Kasprowicza, z Central Park w Nowym Jorku. Faktycznie, szczecińskie zielone tereny w samym centrum miasta przywołują na myśl tożsame odpowiedniki na całym świecie. Można tu spacerować, wypoczywać lub uprawiać sport.
Źródło: Kapitel, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Stare Miasto i Rynek Sienny (2021 r.)
Starówka, choć nie tak okazała i duża jak w Gdańsku czy Krakowie, dalej potrafi zachwycić, szczególnie wieczorową porą. Znajdziemy tu malownicze budynki, klimatyczne place i przestrzenie oraz to, za co Szczecinianie uwielbiają to miejsce - restauracje. Niedaleko stąd do Zamku Książąt Pomorskich i Wałów Chrobrego.
Źródło: Kapitel, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Zamek Książąt Pomorskich (2021 r.)
Renesansowa rezydencja rodu Gryfitów wita odwiedzających Szczecin od samego wjazdu do miasta. To historyczny, biały zamek, który po rewitalizacjach i odnowieniach prezentuje się naprawdę wspaniale. Warto wejść na dziedziniec i rzucić okiem na ofertę kulturową - kino, teatr czy wystawę.
Źródło: Kapitel, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Wały Chrobrego (2024 r.)
Ikona miasta, którą Chat GPT określił jako jedno z najładniejszych miejsc widokowych w Polsce. Z Wałów Chrobrego rozpościera się widok na port i bulwary miejskie, a na ich szczycie mieszczą się budynki Politechniki Morskiej, Teatru Współczesnego i Muzeum Narodowego oraz Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Źródło: MB

Bulwary w Szczecinie (2025 r.)
Spacer Bulwarami nad Odrą jest aktywnością, która przyciąga mieszkańców Szczecina ciepłymi wieczorami w okolica rzeki. Widać z nich panoramę miasta, można odwiedzić Morskie Centrum Nauki, CKE Starą Rzeźnię i Łasztownię. Na nabrzeżu umiejscowionych jest również kilka restauracji.
Źródło: MB

Muzeum Techniki i Komunikacji (2024 r.)
Dla miłośników komunikacji, motoryzacji i jej historii nie ma lepszego miejsca w Szczecinie. W tym charakterystycznym obiekcie znajdziemy unikalną kolekcję różnych pojazdów, tramwajów czy nawet komputerów. To bardzo ciekawe miejsce, nie tylko dla tych, którzy są zainteresowani historią komunikacji i techniki.
Źródło: PD
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...