Backer ORB

i

Autor: Backer ORB

Z regionu

Fala zwolnień w fabryce Backer w Stargardzie. Co wiadomo?

2024-03-12 14:51

11 marca 2024 roku zarząd fabryki Backer ORB w Stargardzie ogłosił zakończenie procedury grupowych zwolnień. Wypowiedzenie ostatecznie otrzymało 59 pracowników. Jakie czynniki doprowadziły do konieczności redukcji kadry w fabryce?

Braki zamówień powodem zwolnień w Stargardzie

Fabryka Backer ORB w Stargardzie to jeden z największych producentów rurkowych elementów grzejnych w regionie. Fabryka na co dzień zapewnia pracę setkom pracowników z okolic Stargardu. Nic dziwnego, że wiadomości o fali grupowych zwolnień zatrzęsły rynkiem pracy na Pomorzu Zachodnim:

- 8 marca zakończyliśmy trwająca 5 dni procedurę grupowych zwolnień w zakładzie CS w Stargardzie. Spadek zamówień od klientów, który notujemy od kilku miesięcy, wymusił na nas redukcję zatrudnienia. Planowane wcześniej wypowiedzenia dla 90 osób, w rzeczywistości dotyczą 59 osób - informuje na Facebooku fabryka

Fabryka nie zostawi pracowników na lodzie

Jak podaje fabryka, firma Backer ORB zadbała o odpowiednie świadczenia dla pracowników oraz wysokie odprawy:

- Pracownicy, którzy otrzymali wypowiedzenia, mają zapewnione wynagrodzenie w okresie nieświadczenia pracy, czyli do końca marca i przez cały okres wypowiedzenia. Otrzymają również odprawy w kwotach adekwatnych do długości stażu - czytamy w oświadczeniu firmy

Backer obiecuje, że wesprze zwolnionych pracowników w poszukiwaniu nowej pracy. Planowane są spotkania z potencjalnymi pracodawcami.

Całe oświadczenie firmy przeczytacie poniżej.

W ostatnim czasie w Szczecinie powstała inna nowoczesna fabryka. Zobaczcie zdjęcia fabryki Nemera w Dąbiu.

Szczecińskie krokusy zagrożone zadeptaniem