Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy 2024

i

Autor: Miłosz Beśka

Z życia miasta

Ceny na Szczecińskim Jarmarku Bożonarodzeniowym 2024. Tyle trzeba zapłacić za pierogi i bigos

2024-12-02 10:48

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy 2024 wystartował. Przez prawie miesiąc mieszkańcy Szczecina będą mogli odwiedzać świąteczne domki na Alei Kwiatowej. Sprawdziliśmy ile kosztują dani i produkty na Jarmarku. Tyle trzeba zapłacić za ciepły posiłek.

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy 2024

Wydarzenie wystartowało 29 listopada (piątek) o godzinie 14:00 i potrwa do 22 grudnia. Podczas trwania Jarmarku dla odwiedzających dostępne będą tradycyjne stoiska i stragany, klasycznie otwarte w charakterystycznych świątecznych domkach. Przewidzianych jest również sporo atrakcji. Oprócz 15-metrowego Koła Młyńskiego i Karuzeli Weneckiej, na terenie Jarmarku możemy zrobić zdjęcia w fotobudce, podziwiać wspaniałą i wysoką szopkę w centralnym punkcie wydarzenia, a także wziąć udział w warsztatach oraz koncertach. Aktywności sceniczne dostępne będą w weekendy, a cały program można przeczytać na stronie wydarzenia.

Przechadzając się po terenie Jarmarku zewsząd kuszą nas zapachy pysznego jedzenia, przygotowywanego na ciepło. Wśród dań królują chociażby pierogi, potrawy mięsne z grilla, bigos czy wędzone sery na ciepło. Sporo straganów oferuje także gorący alkohol serwowany w kubeczkach, w tym grzane wino czy miody pitne. Atrakcji i smakołyków nie brakuje, a jak z cenami?

Jarmark Bożonarodzeniowy 2024 we Wrocławiu

Ceny na Szczecińskim Jarmarku Bożonarodzeniowym 2024

Na terenie Jarmarku obecnych jest przynajmniej kilka większych punktów gastronomicznych. Niektóre oferują grill i specjalnie podgrzewane płyty, które zawierają ciepłe posiłki. To dobre rozwiązanie dla osób, które chcą zasmakować w świątecznych potrawach i posilić się podczas uczestnictwa w Jarmarku. Jak wyglądają ceny w różnych punktach?

Za pierogi zapłacimy średnio 25 złotych, przy czym trzeba pamiętać, że w różnych punktach gastronomicznych otrzymamy różnej wielkości porcje. Talerz bigosu z kiełbasą i kromką chleba kosztuje ok. 20 złotych. Natomiast za pajdę chleba ze smalcem zapłacimy od 7 do nawet 25 złotych, w zależności od konfiguracji (dodać można cebulę lub ogórka kiszonego). Popularnością cieszy się też grillowana kiełbasa, czy to w formie hot-doga czy podana na talerzu. Za jedno pętko zapłacić trzeba ok. 25 złotych, ponownie w zależności od konfiguracji.

Na terenie wydarzenia zakupić możemy ponadto węgierskie langosze, klasyczne zapiekanki czy zjeść kromkę chleba z paprykarzem. Dla pełnoletnich odwiedzających dostępne są rozgrzewające grzańce (uśredniona cena oscyluje w granicach 15-20 złotych za kubek, w zależności od punktu), a dla młodszych słodycze w czekoladzie i pierniki (od 10 do nawet 35 złotych).

Quiz. Święta w PRL-u. Jeśli nie żyłeś w tamtych czasach, nie masz szans
Pytanie 1 z 15
Jakie owoce były rarytasem podczas Bożego Narodzenia w PRL-u?
Szczecin Radio ESKA Google News
Autor:
poradnikzdrowie.pl - DOBRZE POSŁUCHAĆ. Drogowskazy Eska Rock
Coś dobrego na święta czyli „Mikołaj w Koronie”. DROGOWSKAZY