Muzeum Narodowe w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Wydarzenia

​Cały świat w jednym miejscu

2024-06-17 14:49

Muzeum Narodowe w Szczecinie organizuje wakacyjne warsztaty dla dzieci "Lato w Muzeum". Na uczestników czeka wiele atrakcji, wystarczy tylko się zapisać.

"Lato w Muzeum" to warsztaty dla dzieci, które będą się odbywać w dniach od 2 do 5 lipca. Wydarzenie jest skierowane do uczestników w wieku od 7 do 10 lat. W programie:

  • Wtorek, 02.07.2024 - "Uwolnij Wyobraźnię - Natchnienia"

Dzieci poznają twórczość szczecińskiej rzeźbiarki - Leonii Chmielnik. Artystka stworzyła, między innymi pomnik Anny Jagiellonki i Bogusława X. Będą prowadzone rozmowy na temat różnorodności materiałów, na których pracowała szczecinianka. W planie także obejrzenie filmu dokumentalnego na podstawie jej życia. W części plastycznej maluchy wykonają rysunki i małe formy rzeźbiarskie.

  • Środa, 03.07.2024 - "Bliżej Natury - Wakacyjne Pejzaże Kolorową Nitką Tkane"

Zajęcia skupią się na pracach artystki związanej z przedwojennym Szczecinem - Else Mögelin. Nie zabraknie również rozmów o podróżach i miejscówkach na łonie natury. Podczas tych warsztatów dzieci przeżyją prawdziwą podróż dookoła świata i poznają tubylców oraz ich zwyczaje. Oprócz tego dowiedzą się nieco więcej na temat tkactwa, tkanin i innych zaskakujących narzędzi. Będzie to okazja do wykonania własnych projektów dywanów, opon i chust.

  • Czwartek, 04.07.2024 - "Radość Tworzenia - Formy/Bryły"

Podczas tych warsztatów uwaga maluchów zostanie skupiona na kształtach - czasami dość nietypowych, pracowni rzeźby, a także tajemnicach dotyczących ceramiki. W praktyce mali artyści będą eksperymentować z różnymi materiałami, formami oraz rozmiarami - będzie to szansa na autorskie eksperymenty.

  • Piątek, 05.07.2024 - "Szczecin - Moje Miasto. Urodzinowa Zagadka"

Te zajęcia będą gratką dla wszystkich szczecinian. Dowiedzą się o istnieniu ciekawej osady, która powstała w 771 roku, a następnie przerodziła się w dobrze nam znaną stolicę województwa Zachodniopomorskiego. Ale to nie wszystko! Ponieważ Szczecin 5 lipca będzie obchodzić 79. urodziny. Przy tej okazji nie może zabraknąć własnoręcznie wykonanych plakatowych-zaproszeń na imprezę urodzinową miasta.

Szczegółowy harmonogram znajdziecie na stronie Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Rzucam hasło: Justyna Machnik - Muzeum Szczecin w PRL