Tagi:

To będzie pierwszy taki tor rowerowy w Szczecinie

Zdjęcie z artykułu: To będzie pierwszy taki tor rowerowy w Szczecinie To będzie pierwszy taki tor rowerowy w Szczecinie; pixabay.com
Ilustracja do artykułu To będzie pierwszy taki tor rowerowy w Szczecinie

Pierwszy pumptrack powstanie w Szczecinie. Wybudowany zostanie w parku w okolicach ulic Twardowskiego i 26 kwietnia. Zakład Usług Komunalnych właśnie ogłosił przetarg na tę inwestycję.  

Pumptruck to specjalny tor dla rowerzystów z wieloma zakrętami i wgłębieniami, który pozwala na dynamiczną jazdę, bez pedałowania. Mogą z niego korzystać, także miłośnicy jazdy na rolkach.

W ramach inwestycji powstaną też ścieżki pieszo-rowerowe, elementy małej architektury, nowe oświetlenie i nasadzenia. Zainteresowane firmy oferty mogą składać do 17 sierpnia. Wykonawca będzie miał 90 dni na wykonanie zadania od dnia przekazania placu budowy. Pierwsze takie tory na świecie powstały już w latach 70-tych.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Alicja Ruchała wystąpiła niedawno na festiwalu w Sopocie. O piosenkarce, która wcześniej rzadko pojawiała się w mediach wciąż jeszcze niewiele wiadomo. Informacji o niej postanowiliśmy szukać na Instagramie.

6 godz. 15 min.
Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski to jeden z uczestników Azja Express 2, który wspólnie z Michałem Pirógiem będzie walczył o zwycięstwo w programie. Kim jest i czym się zajmuje przystojniak?

6 godz. 26 min.
Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron - tego nie pokazano w ostatnim odcinku! Sceny, których nie zobaczyliśmy w serialu znalazły się w filmiku zamieszczonym przez stację HBO na kanale serialu na YouTube.

6 godz. 38 min.
Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry wystąpili w Gwiezdnych Wojnach? Taką informację zdradził aktor wcielający się w jedną z głównych ról w filmie. Kogo zagrali królewscy potomkowie?

7 godz. 4 min.

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy