Bule coraz bardziej popularne w Szczecinie [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Bule coraz bardziej popularne w Szczecinie [WIDEO] Ekstremalne petanque; ESKA INFO Szczecin
Ilustracja do artykułu Bule coraz bardziej popularne w Szczecinie [WIDEO]

Bule, czyli inaczej petanque, to gra wywodząca się z Francji, która cieszy się popularnością w całej Europie. Bulistów można spotkać m.in. na paryskich bulwarach, na ulicach Berlina, ale także w szczecińskich parkach.  

Do zabawy potrzeba kilku metalowych kul i jedną mniejszą, drewnianą kulę. Potem wystarczy już tylko rzucać. Oczywiście najważniejsi są gracze, ale w Szczecinie nie jest to problemem. W naszym mieście od kilku lat działa grupa Petanque Szczecin, która regularnie spotyka się w szczecińskich parkach na rozgrywkach.

Szczecińscy buliści poszli jednak o krok dalej i niedawno wzięli udział w dość nietypowych zawodach. Ekipa Petanque Szczecin odwiedziła Brukselę, gdzie reprezentowała nasz kraj w mistrzostwach świata w ekstremalnym petanque. Nasi buliści zajęli siódme miejsce.

Ekstremalne pétanque różni się jednak od gry, którą znamy m.in. z paryskich czy berlińskich ulic i skwerów. W tym przypadku kule należy rzucać przez różne przeszkody, a na samym końcu jest koszona, czyli mała drewniana świnka.

Przeczytaj również: Pokonają ponad 200 kilometrów na rowerach. Supermaraton Rowerowy Gryfland już w najbliższy weekend!

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Polsat SuperHit Festiwal 2017 DZIEŃ 1 - relacja online na żywo

Polsat SuperHit Festiwal 2017 DZIEŃ 1 - relacja online na żywo

26.05.2017 to pierwszy dzień Polsat SuperHit Festiwal 2017. Relacja online na żywo z Koncertu Platynowego i przeglądu Diamentowych Singli w Sopocie do sprawdzenia na ESKA.pl.

30 min
KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - ceremonia ważenia za nami! Kto, ile waży przed walką na Narodowym? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl!

3 godz. 5 min.
KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW na Narodowym to jedno z największych wydarzeń w historii Federacji. Tym bardziej, że bohaterem wieczoru będzie Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov. Kto jeszcze? Lista zawodników do sprawdzenia na ESKA.pl

3 godz. 19 min.
Opole 2017 w Kielcach. Impreza nie odbędzie się

Opole 2017 w Kielcach. Impreza nie odbędzie się

Po odwołaniu Festiwalu w Opolu 2017 Telewizja Polska zdecydowała się na zorganizowanie zastępczej imprezy w Kielcach. Koncert Polskiej Piosenki również jednak został odwołany. Szczegóły do sprawdzenia już teraz - na ESKA.pl.

4 godz. 4 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy