Bule coraz bardziej popularne w Szczecinie [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Bule coraz bardziej popularne w Szczecinie [WIDEO] Ekstremalne petanque; ESKA INFO Szczecin
Ilustracja do artykułu Bule coraz bardziej popularne w Szczecinie [WIDEO]

Bule, czyli inaczej petanque, to gra wywodząca się z Francji, która cieszy się popularnością w całej Europie. Bulistów można spotkać m.in. na paryskich bulwarach, na ulicach Berlina, ale także w szczecińskich parkach.  

Do zabawy potrzeba kilku metalowych kul i jedną mniejszą, drewnianą kulę. Potem wystarczy już tylko rzucać. Oczywiście najważniejsi są gracze, ale w Szczecinie nie jest to problemem. W naszym mieście od kilku lat działa grupa Petanque Szczecin, która regularnie spotyka się w szczecińskich parkach na rozgrywkach.

Szczecińscy buliści poszli jednak o krok dalej i niedawno wzięli udział w dość nietypowych zawodach. Ekipa Petanque Szczecin odwiedziła Brukselę, gdzie reprezentowała nasz kraj w mistrzostwach świata w ekstremalnym petanque. Nasi buliści zajęli siódme miejsce.

Ekstremalne pétanque różni się jednak od gry, którą znamy m.in. z paryskich czy berlińskich ulic i skwerów. W tym przypadku kule należy rzucać przez różne przeszkody, a na samym końcu jest koszona, czyli mała drewniana świnka.

Przeczytaj również: Pokonają ponad 200 kilometrów na rowerach. Supermaraton Rowerowy Gryfland już w najbliższy weekend!

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów już 22 lipca 2017 roku! Sprawdzamy, gdzie można oglądać transmisję na żywo z Eurowizji dla chórów w telewizji i internecie.

22 lipca 2017, 15:51
Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017 - czy obejrzymy tegoroczne koncerty ONLINE? Będzie transmisja na żywo w internecie? Sprawdź, co wiemy na ESKA.pl. 

22 lipca 2017, 15:19
Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 online będzie udostępnione? Gdzie oglądać transmisję z najlepszego w Europie festiwalu muzyki elektronicznej? Przekonajcie się i sprawdźcie szczegóły - na ESKA.pl!

22 lipca 2017, 15:18
Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode 21.07.2017 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie był z pewnością jednym z najbardziej spektakularnych koncertów tego roku w Polsce. Co się działo? Zdjęcia i filmy z koncertu Depeszów na ESKA.pl.

22 lipca 2017, 10:26
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy