Znani aktorzy zawitają do Polic! Spektakl "Pół na Pół" w gwiazdorskiej obsadzie

Zdjęcie z artykułu: Znani aktorzy zawitają do Polic! Spektakl "Pół na Pół" w gwiazdorskiej obsadzie Pół na Pół; mat. organizatora
Ilustracja do artykułu Znani aktorzy zawitają do Polic! Spektakl "Pół na Pół" w gwiazdorskiej obsadzie

Już w najbliższy czwartek miłośnicy teatru będą mieli niecodzienną okazję obejrzeć spektakl w prawdziwie gwiazdorskiej obsadzie. Spektakl "Pół na Pół" w reżyserii Wojciecha Malajkata w gwiazdorskiej obsadzie: Piotra Szwedesa i Piotra Polka, zawita do  Polic.  

Spektakl "Pół na Pół" to polska adaptacja hiszpańskiej sztuki, którą obejrzało już ponad 500.000 widzów. Historia opowiedziana w spektaklu to losy dwóch przyrodnich braci, Dominika i Roberta, którzy zastanawiają się jak... pozbyć się własnej matki. Dominik, uciemiężony latami opieką nad wymagającą starszą panią i styranizowany przez dominującego starszego brata, chciałby zacząć realizować swoje marzenia i żyć własnym życiem. Jego rozpaczliwa batalia, choć nieporadna i niepewna swego, ujmuje ciepłem i urokiem. Robert na drugim biegunie, to starszy brat, którego zainteresowania koncentrują się głownie na próbach przejęcia spadku po matce. Jego zdeterminowanie w podziale spadku jeszcze za jej życia, pokrętne próby wpływania na młodszego brata pod płaszczykiem braterskiej troski i miłości sprawiają, że na widowni wybuchają niekontrolowane salwy śmiechu. Dominik i Robert zjednują niekwestionowaną sympatię widzów już od pierwszej sceny, mimo wątpliwych moralnie planów wyprawienia własnej matki na tamten świat. Nestorka rodu nie pojawia się na scenie, jednak jej tyranizująca obecność sygnalizowana jest przeszywającym dzwonkiem.

W rolę Dominika wciela się Piotr Szwedes, szerszej publiczności znany z ról maturzysty Roberta "Prymusa" Ratackiego w filmie "Młode Wilki" oraz Tomka Gabriela w serialu "Złotopolscy". W roli Roberta występuje Piotr Polk, znany z roli Krzysztofa Florczyka w serialu "Lekarze" i policjanta Oresta Możejko w "Ojcu Mateuszu". Dorobek sceniczny obu aktorów to kilkadziesiąt ról w znanych teatrach całej Polski.

Spektakl grany będzie 23 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach o godzinie 18:00. Bilety do nabycia na stronie kupbilet.mok.police.pl lub w kasie MOK w Policach

Przeczytaj również: To będzie prawdziwy raj dla budujących i remontujących. Zbliżają się targi Bud-Gryf 2017

 

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Tour De Pologne 2017: Polacy. Kto pojedzie w wyścigu?

Tour De Pologne 2017: Polacy. Kto pojedzie w wyścigu?

Tour de Pologne 2017 – podczas największego kolarskiego święta w Polsce wystartuje nasza medalowa nadzieja Rafał Majka! Sprawdź, kto jeszcze z Polaków wystartuje w wyścigu. 

46 min
Tadeusz Sznuk nie żyje. Tysiące osób reaguje na wirus

Tadeusz Sznuk nie żyje. Tysiące osób reaguje na wirus

Tadeusz Sznuk nie żyje? Taka szokująca informacja krąży po Facebooku. Sprawdźcie, na co trzeba uważać!

1 godz. 6 min.
Gra o Tron 7: kiedy oglądać nowe odcinki serialu Game of Thrones?

Gra o Tron 7: kiedy oglądać nowe odcinki serialu Game of Thrones?

Gra o Tron 7: kiedy oglądać nowe odcinki Game of Thrones? Kiedy są powtórki GoT VII? Na ESKA.pl znajdziecie dokładną rozpiskę z datami premier i powtórek Gry o Tron 7.

1 godz. 9 min.
Piosenka z reklamy Fiata - co to za utwór i kto go śpiewa?

Piosenka z reklamy Fiata - co to za utwór i kto go śpiewa?

Piosenka z reklamy Fiata wchodzi do głowy od pierwszych dźwięków. Co to za utwór i kto go wykonuje? Przekonajcie się już teraz - słuchając całości - na ESKA.pl

1 godz. 11 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy