Tajemnicze podziemia na Pomorzanach. Co kryje skarpa przy ulicy Chmielewskiego? [WIDEO, ZDJĘCIA]

Tajemnicze podziemia na Pomorzanach 7 Co kryją podziemia przy ulicy Chmielewskiego? [WIDEO]
Tajemnicze podziemia na Pomorzanach / HistoryPL
Ilustracja do artykułu: Tajemnicze podziemia na Pomorzanach. Co kryje skarpa przy ulicy Chmielewskiego? [WIDEO, ZDJĘCIA]

Dawne zabudowania przemysłowe na szczecińskich Pomorzanach kryją wiele tajemnic i ciekawych zakamarków, które schowane są czasem głęboko pod ziemią. Tak jest również w przypadku ceglanej budowli znajdującej się nieopodal szczecińskiego browaru przy ul. Chmielewskiego.  

Przed wojną w tej części miasta znajdowało się wiele fabryk, które w większości nie przetrwały do czasów obecnych. Tak było m.in. z fabryką mydła i świec, która mieściła się przy ówczesnej Pommerensdofer Strasse. Zakład nie przetrwał działań wojennych, zachowała się tylko część zabudowań, które były wykorzystywane przeważnie jako magazyny. Wśród nich jest dość niepozorny na pierwszy rzut oka budynek z cegły, znajdujący się na skarpie pomiędzy ul. Chmielewskiego i Szczawiową, który tak naprawdę skrywa swoją tajemnicę głęboko pod ziemią.

Do jego wnętrza dostali się eksploratorzy z ekipy HistoryPL, którzy postanowili sprawdzić, co kryje się w podziemnych korytarzach i halach. Okazuje się, że są to aż dwie kondygnacje hal wykorzystywanych wcześniej do celów magazynowych m.in. przez znajdujący się po drugiej stronie ulicy browar. Zachowane w dość dobrym stanie podziemia, obecnie świecą pustkami.

Zdaniem eksploratorów, podziemia mogą być dużo większe, gdyż świadczą o tym liczne ślady w postaci zamurowanych wejść. Może się jednak okazać, że zostały one zasypane i nie podjęto się ich odsłonięcia.

Przeczytaj również: 180-letni skarb, który niszczeje. Poznaj 10 tajemnic starej olejarni w Szczecinie [GALERIA]

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów już 22 lipca 2017 roku! Sprawdzamy, gdzie można oglądać transmisję na żywo z Eurowizji dla chórów w telewizji i internecie.

22 lipca 2017, 15:51
Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017 - czy obejrzymy tegoroczne koncerty ONLINE? Będzie transmisja na żywo w internecie? Sprawdź, co wiemy na ESKA.pl. 

22 lipca 2017, 15:19
Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 online będzie udostępnione? Gdzie oglądać transmisję z najlepszego w Europie festiwalu muzyki elektronicznej? Przekonajcie się i sprawdźcie szczegóły - na ESKA.pl!

22 lipca 2017, 15:18
Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode 21.07.2017 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie był z pewnością jednym z najbardziej spektakularnych koncertów tego roku w Polsce. Co się działo? Zdjęcia i filmy z koncertu Depeszów na ESKA.pl.

22 lipca 2017, 10:26

"Harry Potter i Komnata Tajemnic in Concert". Azoty Arena Szczecin. Kup bilet!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy