Tajemnicze podziemia na Pomorzanach. Co kryje skarpa przy ulicy Chmielewskiego? [WIDEO, ZDJĘCIA]

Tajemnicze podziemia na Pomorzanach 7 Co kryją podziemia przy ulicy Chmielewskiego? [WIDEO]
Tajemnicze podziemia na Pomorzanach / HistoryPL
Ilustracja do artykułu: Tajemnicze podziemia na Pomorzanach. Co kryje skarpa przy ulicy Chmielewskiego? [WIDEO, ZDJĘCIA]

Dawne zabudowania przemysłowe na szczecińskich Pomorzanach kryją wiele tajemnic i ciekawych zakamarków, które schowane są czasem głęboko pod ziemią. Tak jest również w przypadku ceglanej budowli znajdującej się nieopodal szczecińskiego browaru przy ul. Chmielewskiego.  

Przed wojną w tej części miasta znajdowało się wiele fabryk, które w większości nie przetrwały do czasów obecnych. Tak było m.in. z fabryką mydła i świec, która mieściła się przy ówczesnej Pommerensdofer Strasse. Zakład nie przetrwał działań wojennych, zachowała się tylko część zabudowań, które były wykorzystywane przeważnie jako magazyny. Wśród nich jest dość niepozorny na pierwszy rzut oka budynek z cegły, znajdujący się na skarpie pomiędzy ul. Chmielewskiego i Szczawiową, który tak naprawdę skrywa swoją tajemnicę głęboko pod ziemią.

Do jego wnętrza dostali się eksploratorzy z ekipy HistoryPL, którzy postanowili sprawdzić, co kryje się w podziemnych korytarzach i halach. Okazuje się, że są to aż dwie kondygnacje hal wykorzystywanych wcześniej do celów magazynowych m.in. przez znajdujący się po drugiej stronie ulicy browar. Zachowane w dość dobrym stanie podziemia, obecnie świecą pustkami.

Zdaniem eksploratorów, podziemia mogą być dużo większe, gdyż świadczą o tym liczne ślady w postaci zamurowanych wejść. Może się jednak okazać, że zostały one zasypane i nie podjęto się ich odsłonięcia.

Przeczytaj również: 180-letni skarb, który niszczeje. Poznaj 10 tajemnic starej olejarni w Szczecinie [GALERIA]

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

C-BooL w DJ Is Your Second Name pokazuje weekend z życia didżeja! [VIDEO]

C-BooL w DJ Is Your Second Name pokazuje weekend z życia didżeja! [VIDEO]

C-BooL zobrazował, jak naprawdę wygląda weekend z życia DJ-a! Co się dzieje w teledysku? Przekonajcie się na ESKA.pl!

3 godz. 29 min.
Mecz Bayern - Borussia: ONLINE i w TV 26.04.2017. Transmisja za darmo

Mecz Bayern - Borussia: ONLINE i w TV 26.04.2017. Transmisja za darmo

Bayern Monachium - Borussia Dortmund 26 kwietnia 2017: gdzie i o której oglądać półfinał Pucharu Niemiec? Szczegóły transmisji hitowego meczu z udziałem Lewandowskiego i Piszczka sprawdzicie na ESKA.pl!

3 godz. 48 min.
Kasia Popowska bez włosów! Szokująca przemiana w teledysku Tyle tu mam [VIDEO]

Kasia Popowska bez włosów! Szokująca przemiana w teledysku Tyle tu mam [VIDEO]

Kasia Popowska bez włosów pojawiła się na okładce swojej nowej piosenki i w teledysku! Czy wokalistka naprawdę obcięła włosy? Przekonajcie się na ESKA.pl

3 godz. 49 min.
Mans Zelmerlow zagra mecz piłki nożnej z polskimi fanami

Mans Zelmerlow zagra mecz piłki nożnej z polskimi fanami

Mecz Mans Zelmerlow kontra fani z Polski to wyjątkowe piłkarskie starcie organizowane na szczytny cel. Kiedy i gdzie odbędzie? Szczegóły do sprawdzenia już teraz - na ESKA.pl.

6 godz. 5 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy