Święto Cykliczne 2016: Rowerzyści opanowali miasto [ZDJĘCIA, WIDEO]

Święto Cykliczne 2016 w Szczecinie 15 Święto Cykliczne 2016 w Szczecinie [GALERIA]
Święto Cykliczne 2016 w Szczecinie / Grzegorz Kluczyński
Ilustracja do artykułu: Święto Cykliczne 2016: Rowerzyści opanowali miasto [ZDJĘCIA, WIDEO]

W sobotę setki rowerzystów przejechały ulicami Szczecina w ramach siódmej edycji Święta Cyklicznego. W wydarzeniu wzięli udział nie tylko mieszkańcy Szczecina, ale także ościennych miejscowości, także tych zza zachodniej granicy.  

 

Peleton wyruszył w samo południe spod pomnika Adama Mickiewicza, by po pokonaniu 15-kilometrowej trasy ulicami miasta wrócić z powrotem w to samo miejsce i wziąć udział w Pikniku Rowerowym.

Podczas pikniku rozwiązany został konkurs na nazwy nowych tras rowerowych w województwie zachodniopomorskim. Wzdłuż Odry pojedziemy "Trasą Zielonego Pogranicza", brzegiem Bałtyku poprowadzi szlak "Velo Baltica", z Wałcza nad morze dojedziemy "Starym Szlakiem Kolejowym", natomiast trasa łącząca wschód i zachód województwa będzie nosiła nazwę "Trasa Pojezierzy Zachodnich".

W szczecińskim Święcie Cyklicznym wzięło łącznie udział około 1,5 tysiąca miłośników dwóch kółek.

Przeczytaj również: Jak to jest "po naszemu", czyli słownik szczecińsko-polski [LISTA SŁÓW]

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Polsat SuperHit Festiwal 2017 DZIEŃ 1 - relacja online na żywo

Polsat SuperHit Festiwal 2017 DZIEŃ 1 - relacja online na żywo

26.05.2017 to pierwszy dzień Polsat SuperHit Festiwal 2017. Relacja online na żywo z Koncertu Platynowego i przeglądu Diamentowych Singli w Sopocie do sprawdzenia na ESKA.pl.

32 min
KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - ceremonia ważenia za nami! Kto, ile waży przed walką na Narodowym? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl!

3 godz. 7 min.
KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW na Narodowym to jedno z największych wydarzeń w historii Federacji. Tym bardziej, że bohaterem wieczoru będzie Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov. Kto jeszcze? Lista zawodników do sprawdzenia na ESKA.pl

3 godz. 21 min.
Opole 2017 w Kielcach. Impreza nie odbędzie się

Opole 2017 w Kielcach. Impreza nie odbędzie się

Po odwołaniu Festiwalu w Opolu 2017 Telewizja Polska zdecydowała się na zorganizowanie zastępczej imprezy w Kielcach. Koncert Polskiej Piosenki również jednak został odwołany. Szczegóły do sprawdzenia już teraz - na ESKA.pl.

4 godz. 6 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy