Przebudowa dworca PKP w Szczecinie: Drugi etap zbyt drogi?

Zdjęcie z artykułu: Przebudowa dworca PKP w Szczecinie: Drugi etap zbyt drogi? Dworzec PKP Szczecin Główny; Grzegorz Kluczyński
Ilustracja do artykułu Przebudowa dworca PKP w Szczecinie: Drugi etap zbyt drogi?

Drugi etap przebudowy dworca PKP w Szczecinie stoi pod znakiem zapytania. Przynajmniej na razie. A chodzi oczywiście o pieniądze.  

Pierwszy etap przebudowy zakończył się rok temu. Dotychczas przebudowany został między innymi budynek dworca, powstała nowa kładka i zmodernizowano dwa perony.

Drugi etap ma ruszyć w czwartym kwartale tego roku. Opóźni się jednak najprawdopodobniej ze względu na przetarg, który nie przyniósł rozstrzygnięcia. Zgłosiły się tylko 2 firmy, które swoją prace wyceniły drożej niż oszacowała to spółka PKP PLK. Ta na remont chce przeznaczyć niewiele ponad 64 miliony złotych, firmy które zgłosiły się do przetargu, wyceniły przebudowę na ponad 70, a druga nawet 75 milionów złotych.

Inwestycja obejmie m.in. przebudowę układu torowego, budowę udogodnień dla osób niepełnosprawnych oraz nowe zadaszenie peronów. Perony 1, 2 i 3 zyskają zupełnie nowe zadaszenie - od nowej kładki do końca peronów.Obie kładki zostaną ze sobą połączone. Nad peronem 3 powstanie zadaszony łącznik, który ułatwi komunikację pomiędzy budynkiem dworca, nową i starą kładką oraz peronem 4.​

Reporter: Joanna Gralka - Radio ESKA Szczecin

Przeczytaj również: Doczekaliśmy się! Otwierają wyremontowany dworzec PKP w Szczecinie! [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Alicja Ruchała wystąpiła niedawno na festiwalu w Sopocie. O piosenkarce, która wcześniej rzadko pojawiała się w mediach wciąż jeszcze niewiele wiadomo. Informacji o niej postanowiliśmy szukać na Instagramie.

6 godz. 8 min.
Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski to jeden z uczestników Azja Express 2, który wspólnie z Michałem Pirógiem będzie walczył o zwycięstwo w programie. Kim jest i czym się zajmuje przystojniak?

6 godz. 19 min.
Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron - tego nie pokazano w ostatnim odcinku! Sceny, których nie zobaczyliśmy w serialu znalazły się w filmiku zamieszczonym przez stację HBO na kanale serialu na YouTube.

6 godz. 31 min.
Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry wystąpili w Gwiezdnych Wojnach? Taką informację zdradził aktor wcielający się w jedną z głównych ról w filmie. Kogo zagrali królewscy potomkowie?

6 godz. 57 min.

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy