Przebudowa dworca PKP w Szczecinie: Drugi etap zbyt drogi?

Zdjęcie z artykułu: Przebudowa dworca PKP w Szczecinie: Drugi etap zbyt drogi? Dworzec PKP Szczecin Główny; Grzegorz Kluczyński
Ilustracja do artykułu Przebudowa dworca PKP w Szczecinie: Drugi etap zbyt drogi?

Drugi etap przebudowy dworca PKP w Szczecinie stoi pod znakiem zapytania. Przynajmniej na razie. A chodzi oczywiście o pieniądze.  

Pierwszy etap przebudowy zakończył się rok temu. Dotychczas przebudowany został między innymi budynek dworca, powstała nowa kładka i zmodernizowano dwa perony.

Drugi etap ma ruszyć w czwartym kwartale tego roku. Opóźni się jednak najprawdopodobniej ze względu na przetarg, który nie przyniósł rozstrzygnięcia. Zgłosiły się tylko 2 firmy, które swoją prace wyceniły drożej niż oszacowała to spółka PKP PLK. Ta na remont chce przeznaczyć niewiele ponad 64 miliony złotych, firmy które zgłosiły się do przetargu, wyceniły przebudowę na ponad 70, a druga nawet 75 milionów złotych.

Inwestycja obejmie m.in. przebudowę układu torowego, budowę udogodnień dla osób niepełnosprawnych oraz nowe zadaszenie peronów. Perony 1, 2 i 3 zyskają zupełnie nowe zadaszenie - od nowej kładki do końca peronów.Obie kładki zostaną ze sobą połączone. Nad peronem 3 powstanie zadaszony łącznik, który ułatwi komunikację pomiędzy budynkiem dworca, nową i starą kładką oraz peronem 4.​

Reporter: Joanna Gralka - Radio ESKA Szczecin

Przeczytaj również: Doczekaliśmy się! Otwierają wyremontowany dworzec PKP w Szczecinie! [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 już 24 czerwca! Czego nie można przegapić podczas tegorocznej, największej miejskiej imprezy plenerowej? Dokładna mapa atrakcji do sprawdzenia na ESKA.pl!

24 czerwca 2017, 19:00
Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 to wydarzenie, które fani boksu śledzą z wypiekami na twarzy. Na ESKA.pl znajdziecie wyniki walk, które zobaczymy 24 czerwca podczas gali.

24 czerwca 2017, 18:59
Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Najpierw rockowy pazur i chwytliwe, gitarowe melodie. Później jamajskie rytmy i słoneczna aura na długo po zmroku. Shaggy, Mesajah, Maleo Reggae Rockers, Lao Che i inni zadbali o to, by Oświęcim rozpalił się do czerwoności w tym muzycznym pojedynku o festiwalową publiczność. Wygrali wszyscy, z fanami TLFO na czele!

24 czerwca 2017, 15:53
Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana już teraz na ESKA.pl 

24 czerwca 2017, 15:53

"SORRENTO" Powraca Na Gastronomiczną i Artystyczną Mapę Szczecina!!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy