11 tysięcy... w podróbkach [ZDJĘCIA]

Podrabiane zabawki w jednym ze szczecińskich sklepów 6 11 tysięcy... w podróbkach [ZDJĘCIA]
Podrabiane zabawki w jednym ze szczecińskich sklepów / mat. policji
Ilustracja do artykułu: 11 tysięcy... w podróbkach [ZDJĘCIA]

Szczecińscy policjanci zabezpieczyli podrobione zabawki, artykuły szkolne i inne produkty dla dzieci i młodzieży. Wszystkie okazały się podróbkami. 

Wartość zabezpieczonego towaru to blisko 11 tysięcy złotych. W tej sprawie zarzut usłyszy 33-letni właściciel sklepu w prawobrzeżnej części Szczecina.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP  w Szczecinie stale  kontrolują punkty sprzedaży znajdujące się na terenie miasta pod kątem ujawniania towarów oznaczonych nielegalnie znakami renomowanych firm. Weryfikując swoje ustalenia wspólnie z przedstawicielem producentów znanych marek  sprawdzili jeden ze sklepów znajdujących się na terenie Prawobrzeża.

Tam policjanci znaleźli i zabezpieczyli wprowadzane do obrotu min. zabawki i przybory szkolne opatrzone znakami znanych marek. min. z  gier komputerowych dla dzieci i młodzieży. Przedmioty te były sprzedawane za dużo niższą cenę niż ich oryginalne odpowiedniki. Wartość podrobionego towaru oceniono na kwotę 11 tysięcy złotych.

Kilkadziesiąt sztuk podróbek zostało zabezpieczonych  a  33-letni właściciel sklepu wkrótce usłyszy zarzuty. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzenie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: Świnoujście w smartfonie. Zwiedzaj miasto z aplikacją!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Alicja Ruchała wystąpiła niedawno na festiwalu w Sopocie. O piosenkarce, która wcześniej rzadko pojawiała się w mediach wciąż jeszcze niewiele wiadomo. Informacji o niej postanowiliśmy szukać na Instagramie.

6 godz. 10 min.
Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski to jeden z uczestników Azja Express 2, który wspólnie z Michałem Pirógiem będzie walczył o zwycięstwo w programie. Kim jest i czym się zajmuje przystojniak?

6 godz. 21 min.
Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron - tego nie pokazano w ostatnim odcinku! Sceny, których nie zobaczyliśmy w serialu znalazły się w filmiku zamieszczonym przez stację HBO na kanale serialu na YouTube.

6 godz. 33 min.
Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry wystąpili w Gwiezdnych Wojnach? Taką informację zdradził aktor wcielający się w jedną z głównych ról w filmie. Kogo zagrali królewscy potomkowie?

6 godz. 59 min.

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy