11 tysięcy... w podróbkach [ZDJĘCIA]

Podrabiane zabawki w jednym ze szczecińskich sklepów 6 11 tysięcy... w podróbkach [ZDJĘCIA]
Podrabiane zabawki w jednym ze szczecińskich sklepów / mat. policji
Ilustracja do artykułu: 11 tysięcy... w podróbkach [ZDJĘCIA]

Szczecińscy policjanci zabezpieczyli podrobione zabawki, artykuły szkolne i inne produkty dla dzieci i młodzieży. Wszystkie okazały się podróbkami. 

Wartość zabezpieczonego towaru to blisko 11 tysięcy złotych. W tej sprawie zarzut usłyszy 33-letni właściciel sklepu w prawobrzeżnej części Szczecina.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP  w Szczecinie stale  kontrolują punkty sprzedaży znajdujące się na terenie miasta pod kątem ujawniania towarów oznaczonych nielegalnie znakami renomowanych firm. Weryfikując swoje ustalenia wspólnie z przedstawicielem producentów znanych marek  sprawdzili jeden ze sklepów znajdujących się na terenie Prawobrzeża.

Tam policjanci znaleźli i zabezpieczyli wprowadzane do obrotu min. zabawki i przybory szkolne opatrzone znakami znanych marek. min. z  gier komputerowych dla dzieci i młodzieży. Przedmioty te były sprzedawane za dużo niższą cenę niż ich oryginalne odpowiedniki. Wartość podrobionego towaru oceniono na kwotę 11 tysięcy złotych.

Kilkadziesiąt sztuk podróbek zostało zabezpieczonych  a  33-letni właściciel sklepu wkrótce usłyszy zarzuty. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzenie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: Świnoujście w smartfonie. Zwiedzaj miasto z aplikacją!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 już 24 czerwca! Czego nie można przegapić podczas tegorocznej, największej miejskiej imprezy plenerowej? Dokładna mapa atrakcji do sprawdzenia na ESKA.pl!

24 czerwca 2017, 19:00
Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 to wydarzenie, które fani boksu śledzą z wypiekami na twarzy. Na ESKA.pl znajdziecie wyniki walk, które zobaczymy 24 czerwca podczas gali.

24 czerwca 2017, 18:59
Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Najpierw rockowy pazur i chwytliwe, gitarowe melodie. Później jamajskie rytmy i słoneczna aura na długo po zmroku. Shaggy, Mesajah, Maleo Reggae Rockers, Lao Che i inni zadbali o to, by Oświęcim rozpalił się do czerwoności w tym muzycznym pojedynku o festiwalową publiczność. Wygrali wszyscy, z fanami TLFO na czele!

24 czerwca 2017, 15:53
Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana już teraz na ESKA.pl 

24 czerwca 2017, 15:53

"SORRENTO" Powraca Na Gastronomiczną i Artystyczną Mapę Szczecina!!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy