Sukces przerósł oczekiwania. Tramwaj wodny to wciąż za mało [SONDA]

Zdjęcie z artykułu: Sukces przerósł oczekiwania. Tramwaj wodny to wciąż za mało [SONDA] Tramwaj wodny w Szczecinie; Żegluga Szczecińska
Ilustracja do artykułu Sukces przerósł oczekiwania. Tramwaj wodny to wciąż za mało [SONDA]

W pierwszy weekend funkcjonowania tramwaju wodnego w Szczecinie z nowego środka transportu skorzystało około 400 osób. Wielu pasażerów potraktowało go jednak jako sposób na tanią wycieczkę, uniemożliwiając skorzystanie z przeprawy innym, dlatego konieczne było wprowadzenie zmian. Problemem jest wciąż także fakt, że coraz liczniej odwiedzana część miasta pozostaje komunikacyjną pustynią.

W weekend za rejs w obie strony trzeba było zapłacić 5 złotych. Wielu pasażerów wsiadając do katamarana na Bulwarze Piastowskim wcale nie zamierzało wysiadać na Łasztowni, tylko pływali w obie strony, co uniemożliwiało korzystanie z tramwaju osobom oczekującym na przystanku na rejs w drugą stronę z powodu braku wolnych miejsc.

W związku z zaistniałą sytuacją Żegluga Szczecińska zmieniła zasady korzystania z tramwaju wodnego. Od poniedziałku cena 5 złotych obejmuje rejs tylko w jedną stronę.

Jest również dobra wiadomość. W słoneczne weekendy, gdy zainteresowanie rejsami będzie duże, na trasie Bulwar Piastowski - Łasztownia będzie pływał jeszcze jeden katamaran, który będzie pływał niezależnie od rozkładu jazdy, jako linia uzupełniająca.

Łasztownia - komunikacyjna pustynia?

Duże zainteresowanie nowym środkiem transportu świadczy o tym, że Łasztownia wymaga lepszego skomunikowania z centrum miasta. W okolice portu jachtowego można dotrzeć jedynie na piechotę lub własnym samochodem, a tymczasowy plac parkingowy między ul. Wendy i bulwarem nie tylko ma ograniczoną pojemność, ale też nie dodaje temu miejscu uroku.

Niestety na wyspę nie dociera żaden środek komunikacji miejskiej. Do najbliższego przystanku tramwajowego lub autobusowego trzeba iść ponad kilometr. Na Łasztowni nie znajduje się również ani jedna stacja roweru miejskiego. Pływający raz na godzinę katamaran, który może zabrać na pokład zaledwie kilkanaście osób, niestety nie jest w stanie samodzielnie zaspokoić rosnącego zapotrzebowania na transport w ten rejon miasta.

Przeczytaj również: Motorówkami w Szczecinie popływamy dłużej [AUDIO, WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów już 22 lipca 2017 roku! Sprawdzamy, gdzie można oglądać transmisję na żywo z Eurowizji dla chórów w telewizji i internecie.

22 lipca 2017, 15:51
Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017 - czy obejrzymy tegoroczne koncerty ONLINE? Będzie transmisja na żywo w internecie? Sprawdź, co wiemy na ESKA.pl. 

22 lipca 2017, 15:19
Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 online będzie udostępnione? Gdzie oglądać transmisję z najlepszego w Europie festiwalu muzyki elektronicznej? Przekonajcie się i sprawdźcie szczegóły - na ESKA.pl!

22 lipca 2017, 15:18
Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode 21.07.2017 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie był z pewnością jednym z najbardziej spektakularnych koncertów tego roku w Polsce. Co się działo? Zdjęcia i filmy z koncertu Depeszów na ESKA.pl.

22 lipca 2017, 10:26

"Harry Potter i Komnata Tajemnic in Concert". Azoty Arena Szczecin. Kup bilet!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy