Przez światła do Galaxy. Czy to dobre rozwiązanie? [ZDJĘCIA, SONDA]

Sygnalizacja przy Galaxy 4 Przez światła do Galaxy. Czy to dobre rozwiązanie? [ZDJĘCIA]
Sygnalizacja przy Galaxy / Grzegorz Kluczyński
Ilustracja do artykułu: Przez światła do Galaxy. Czy to dobre rozwiązanie? [ZDJĘCIA, SONDA]

Trwa montaż sygnalizacji świetlnej na drodze dojazdowej do parkingu podziemnego centrum handlowego Galaxy. Zdaniem pomysłodawców ma ona usprawnić wjazd i wyjazd z podziemnego parkingu. Czy jednak zadowoli ona pieszych, którzy będą musieli czekać na możliwość przejścia przez jezdnię?

W godzinach szczytu i w okresie wzmożonych zakupów na prawoskręcie z al. Wyzwolenia tworzą się kolejki aut oczekujących na możliwość swobodnego przejazdu. Podobnie jest przy wyjeździe z parkingu. Ruch pieszych jest tutaj dość duży, a na przejściu mają oni pierwszeństwo, co powoduje, że zmotoryzowani muszą czekać. Sygnalizacja ma za zadanie poprawić płynność przejazdu, jednak czy spotka się z przychylnym odbiorem pieszych, którzy będą teraz musieli czekać na zielone światło?

Zdania są podzielone. Kierowcy twierdzą, że sytuacja w tym miejscu ulegnie poprawie i nie będą musieli długo czekać na możliwość przejazdu. Obecnie, zwłaszcza w godzinach szczytu, ustawiają się tutaj kolejki na kilka samochodów. Piesi obawiają się jednak, że zostaną potraktowani po macoszemu i po długim oczekiwaniu na zielone światło będą mieli zaledwie kilka sekund na pokonanie przejścia (jako przykład podają m.in. plac Zwycięstwa, gdzie po 90 sekundach czekania czas na pokonanie jezdni wynosi zaledwie 10 sekund). Czy ich obawy okażą się uzasadnione?

Przeczytaj również: Uczniowie szczecińskiej podstawówki stworzyli niesamowity film. Teraz mają szansę wygrać Podwórko Talentów! Pomożecie im? [WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 już 24 czerwca! Czego nie można przegapić podczas tegorocznej, największej miejskiej imprezy plenerowej? Dokładna mapa atrakcji do sprawdzenia na ESKA.pl!

24 czerwca 2017, 19:00
Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 to wydarzenie, które fani boksu śledzą z wypiekami na twarzy. Na ESKA.pl znajdziecie wyniki walk, które zobaczymy 24 czerwca podczas gali.

24 czerwca 2017, 18:59
Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Najpierw rockowy pazur i chwytliwe, gitarowe melodie. Później jamajskie rytmy i słoneczna aura na długo po zmroku. Shaggy, Mesajah, Maleo Reggae Rockers, Lao Che i inni zadbali o to, by Oświęcim rozpalił się do czerwoności w tym muzycznym pojedynku o festiwalową publiczność. Wygrali wszyscy, z fanami TLFO na czele!

24 czerwca 2017, 15:53
Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana już teraz na ESKA.pl 

24 czerwca 2017, 15:53

"SORRENTO" Powraca Na Gastronomiczną I Artystyczną Mapę Szczecina!!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy