Przez światła do Galaxy. Czy to dobre rozwiązanie? [ZDJĘCIA, SONDA]

Sygnalizacja przy Galaxy 4 Przez światła do Galaxy. Czy to dobre rozwiązanie? [ZDJĘCIA]
Sygnalizacja przy Galaxy / Grzegorz Kluczyński
Ilustracja do artykułu: Przez światła do Galaxy. Czy to dobre rozwiązanie? [ZDJĘCIA, SONDA]

Trwa montaż sygnalizacji świetlnej na drodze dojazdowej do parkingu podziemnego centrum handlowego Galaxy. Zdaniem pomysłodawców ma ona usprawnić wjazd i wyjazd z podziemnego parkingu. Czy jednak zadowoli ona pieszych, którzy będą musieli czekać na możliwość przejścia przez jezdnię?

W godzinach szczytu i w okresie wzmożonych zakupów na prawoskręcie z al. Wyzwolenia tworzą się kolejki aut oczekujących na możliwość swobodnego przejazdu. Podobnie jest przy wyjeździe z parkingu. Ruch pieszych jest tutaj dość duży, a na przejściu mają oni pierwszeństwo, co powoduje, że zmotoryzowani muszą czekać. Sygnalizacja ma za zadanie poprawić płynność przejazdu, jednak czy spotka się z przychylnym odbiorem pieszych, którzy będą teraz musieli czekać na zielone światło?

Zdania są podzielone. Kierowcy twierdzą, że sytuacja w tym miejscu ulegnie poprawie i nie będą musieli długo czekać na możliwość przejazdu. Obecnie, zwłaszcza w godzinach szczytu, ustawiają się tutaj kolejki na kilka samochodów. Piesi obawiają się jednak, że zostaną potraktowani po macoszemu i po długim oczekiwaniu na zielone światło będą mieli zaledwie kilka sekund na pokonanie przejścia (jako przykład podają m.in. plac Zwycięstwa, gdzie po 90 sekundach czekania czas na pokonanie jezdni wynosi zaledwie 10 sekund). Czy ich obawy okażą się uzasadnione?

Przeczytaj również: Uczniowie szczecińskiej podstawówki stworzyli niesamowity film. Teraz mają szansę wygrać Podwórko Talentów! Pomożecie im? [WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Alicja Ruchała wystąpiła niedawno na festiwalu w Sopocie. O piosenkarce, która wcześniej rzadko pojawiała się w mediach wciąż jeszcze niewiele wiadomo. Informacji o niej postanowiliśmy szukać na Instagramie.

6 godz. 8 min.
Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski to jeden z uczestników Azja Express 2, który wspólnie z Michałem Pirógiem będzie walczył o zwycięstwo w programie. Kim jest i czym się zajmuje przystojniak?

6 godz. 19 min.
Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron - tego nie pokazano w ostatnim odcinku! Sceny, których nie zobaczyliśmy w serialu znalazły się w filmiku zamieszczonym przez stację HBO na kanale serialu na YouTube.

6 godz. 31 min.
Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry wystąpili w Gwiezdnych Wojnach? Taką informację zdradził aktor wcielający się w jedną z głównych ról w filmie. Kogo zagrali królewscy potomkowie?

6 godz. 57 min.

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy